صفحه اصلی » اجتماعی » اختلاف سنی زیاد یکی از شایعترین علل طلاق در گلپایگان است

رئیس دادگستری گلپایگان:

اختلاف سنی زیاد یکی از شایعترین علل طلاق در گلپایگان است

رئیس دادگستری گلپایگان گفت: اختلاف سنی زیاد یکی از شایع ترین علل طلاق در شهرستان است که باید برای حل این معضل فرهنگ سازی درستی صورت گیرد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۰ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۸

به گزارش صاحب نیوز؛  حجت الاسلام حسین حسینی وردنجانی، در نشست بررسی معضلات طلاق شهرستان که در دفتر امام جمعه برگزار شد،  اظهار کرد: زمانی که ازدواج با تفاوت سنی بالا صورت می گیرد باعث عدم درک متقابل زوجین است که به طلاق و عدم تفاهم در زندگی منتهی می شود.

رئیس دادگستری گلپایگان با اشاره به اینکه تحصیلات عالی خانم ها نسبت به آقایان بیشتر شده است خاطرنشان کرد: باید در بحث ازدواج کفویت دو طرف از همه لحاظ بررسی شود.

حجت الاسلام وردنجانی عدم آگاهی جنسی و نداشتن ارتباط جنسی مناسب زناشویی را مهم ترین عامل طلاق نام برد و گفت: 60 تا 70 درصد از مشکلات به این نکته بر می گردد.

وی در ادامه خیانت، دخالت خانواده ها، فقدان امنیت شغلی عدم صداقت اولیه در ازدواج ، فضای مجازی و تجمل گرایی را دیگر عوامل مهم پرونده های اختلاف زناشویی دانست.

رئیس دادگستری گلپایگان با اشاره به اینکه از مرداد ماه سال 94 تا مرداد 95، 429 حکم طلاق صادر شده که این رقم در مدت زمان مشابه امسال با 361 حکم طلاق 20 درصد کاهش داشته است.

حجت الاسلام والمسلمین وردنجانی هزینه های بالا مشاوره برای برخی زوجین و عدم کارایی برخی جلسه های مشاوره را از دیگر مشکلات دانست و یادآور شد: مشاوره در زمان قبل از ازدواج، حین ازدواج، قبل طلاق و حتی بعد از طلاق می تواند راهگشا باشد.

وی در ادامه در پاسخ به درخواست برای حضور دانشجویان برای تحقیقات در زمینه بحث طلاق و خانواده بیان کرد: دانشگاه ها می توانند با هماهنگی با معاونت آموزش دادگستری دانشجو برای انجام تحقیقات به دادگستری بفرستند.

رئیس دادگستری گلپایگان از تاسیس دفتر طلاق به تازگی در شهرستان خبر داد و گفت: پیش از این، احکام های طلاق ما در شهرستان های هم جوار صادر می شد که موجب شده بود آمار درستی از طلاق ها در شهرستان نداشته باشیم.

حدود 85 درصد طلاق های شهرستان توافقی است

مسئول دفترآسیب های بهزیستی شهرستان گلپایگان گفت: طبق آمار حدود 85 درصد طلاق های شهرستان توافقی است.

مهری زمانی دوست تصریح کرد: روابط فرا زناشویی، طلاق عاطفی و خشونت های خانگی ناشی از اعتیاد سه دلیل اصلی و عمده طلاق در شهرستان گلپایگان است.

انتهای پیام/ دیار عالمان/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد