صفحه اصلی » اقتصادی » ورود 220 نفر به عرصه های اقتصاد مقاومتی روستای فارفان شرق اصفهان/ حمایت های «بسیج سازندگی» به ثمر نشست

در بازدید مسئولان از دهکده اقتصاد مقاومتی فارفان:

ورود 220 نفر به عرصه های اقتصاد مقاومتی روستای فارفان شرق اصفهان/ حمایت های «بسیج سازندگی» به ثمر نشست

عصر روز سه شنبه، بازدید یک روزه فرماندار اصفهان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از طرح های اقتصاد مقاومتی در «روستای فارفان» شرق اصفهان، به منظور پیگیری مشکلات مردمی انجام شد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۳۰ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ عصر دیروز سه شنبه، با حضور فرماندار شهرستان اصفهان، نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی و محلی از طرح های اقتصاد مقاومتی (گلخانه، پرورش ماهی و کانال های کشاورزی ) بازدیدی انجام شد و در ادامه جلسه ای با حضور مردم روستا و شوراهای روستاهای همجوار؛ مشکلات گلخانه، برق و آب فاضلاب و ساخت و ساز مسکن مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

احمد رضوانی فرماندار اصفهان در این بازدید، در تماس تلفنی با مدیریت گاز استان اصفهان خواستار پیگیری هر چه سریعتر برای مشکل گاز گلخانه این روستا شد و قول مساعد داد که هر چه سریعتر مشکل قعطی گاز این گلخانه ها انجام و در خصوص بدهی های قبلی گاز این گلخانه ها اقدام شود.

جانشین فرماندهی ناحیه بسیج امام علی(ع) در این جلسه با اشاره به خدمات این ناحیه و بسیج سازندگی شرق اصفهان گفت: ناحیه بسیج امام علی(ع) با توجه به فرمایش امام خامنه ای مدظله العالی اقدام به راه اندازی عرصه های اقتصاد مقاومتی در شرق اصفهان کرده است که اختصاص وام 9 میلیارد تومانی در سال 94 از جمله این خدمات مفید به مردم بوده است.

سرهنگ حسین شیری اظهار کرد: مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون تومان در سال 94 به منظور کمک به جوانان روستای فارفان برای راه اندازی عرصه های اقتصاد مقاومتی داده شد و سال گذشته نیز استادان و دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان به همت بسیج سازندگی برای کمک به مردم روستا به این دهکده اقتصادی آمدند.

وی تاکید کرد: 220 نفر از روستای فارفان در این چند سال اخیر به صورت مستقیم وارد کار شدند که با عدم توجه مسئولان این نفرات رو به کاهش هستند و مسئولان باید در این رابطه به کمک مردم بیایند.

حسن کامران نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز در خصوص اشتغال و اقتصاد مقاومتی گفت: ما در سالهای گذشته 30 میلیارد تومان وام جهت 600کارگاه اختصاص دادیم و امسال نیز با پیگیری های انجام شده، وام کم درصد جهت اشتغال و اقتصاد مقاومتی صورت می پذیرد.

ناهید تاج الدین دیگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه بیان کرد: هر پنج نماینده اصفهان با جدیت مشکلات شرق اصفهان و بخش بزرگ بن رود را پیگیری خواهند کرد.

روستای فارفان از توابع بخش بن رود است که در سال های اخیر با تلاش جوانان این روستا، به دهکده اقتصادی شرق اصفهان شهرت یافته است.

انتهای پیام/ اصفهان شرق/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد