صفحه اصلی » مقاومت » ضرورت استفاده همگانی از کالای ایرانی/ گروه های اندیشه ورز فعالتر می شود

در چهارمین مجمع بسیج بویین و میاندشت عنوان شد؛

ضرورت استفاده همگانی از کالای ایرانی/ گروه های اندیشه ورز فعالتر می شود

چهارمین مجمع بسیج شهرستان بویین میاندشت با محوریت حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی در سالن اجتماعات ناحیه بسیج شهرستان برگزار شد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۹ - جمعه ۱۳۹۶/۰۵/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بویین میاندشت شامگاه پنج شنبه در مراسم مجمع بسیج شهرستان بویین میاندشت با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران اظهار کرد: کشور ما توانست با انقلاب اسلامی خاکریزهای سیاست را فتح کرده، مسیر معنویت را برای همه هموار سازد و از جغرافیای غنی و بی نظیر کشور بهره برداری کند.

سرگرد پاسدار فضل الله بهرامی خاطر نشان کرد: اقتصاد مسأله ای است که امروزه کشور ما نتوانسته مدیریتی مناسب بر آن داشته باشد و باید توجه داشت که اقتصاد راه حل اقتصادی مربوط به خود را می خواهد.

وی افزود: مؤلفه های اقتصاد پویا شامل دو بخش مادی و معنوی است که از مؤلفه های مادی آن می توان به نیروی انسانی متخصص، مواد اولیه، منابع انرژی اشاره کرد که به حمدالله کشور ما از این نظر با هیچ گونه کمبودی مواجه نیست امّا مسأله ای که باید به درستی بررسی و مدیریت شود مؤلفه های مادی مانند فرهنگ حاکم بر مسائل اقتصادی می باشد.

مرتضی احمدی رئیس مجمع با معرفی کارگروه های تخصصی فعال در ادامه اظهار داشت: پیش برد اهداف مجمع در شهرستان نیازمند ایجاد گروه های اندیشه ورز است که بتوانند برای هر یک از مسائل موجود در جامعه چند راه حل یافته و پس از بررسی های دقیق تر آنها مجموعه ای از خواسته ها و راه حلها ی پیشنهادی را به سازمان های مربوطه ارائه دهد.

رئیس مجمع خاطر نشان کرد: حمایت از تولید ملی می تواند در درجه اول باعث ایجاد اشتغال پایدار و در ادامه موجب افزایش ثروت ملی و کاهش تورم شود و بنابر فرمایش های حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری، وابستگی اقتصادی به دیگر کشورها جایز نبوده و هیچ گونه مسأله ای را حل نخواهد کرد.

حجت الاسلام اسکندری امام جمعه شهرستان در ادامه اظهار کرد: بنابر فرمایش رهبر انقلاب، امروزه جهاد، جهاد اقتصادی است و باید تفکر اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید، اشتغال و کالای ایرانی به یک گفتمان تبدیل شود.

وی افزود: هدف اصلی سندهایی مانند سند 2030، گرفتن روحیه ی استقلال طلبی در میان ملت است و نباید در کنار تشویق و ترقیب جوانان و نوجوانان به روحیه اسقلال طلبی، درسی که به آنها می دهیم درس وابستگی باشد.

سرهنگ پاسدار حسین دوست محمدی کارآفرین و مسئول سابق جهاد سازندگی استان هم گفت: باتوجه به شرایط مناسب اقلیمی منطقه، یکی از دلایل مهم عقب ماندگی شهرستان مهاجرت جمعیت به شهرهای بزرگ است که باید کنترل شود.

وی افزود: از راه حل های رفع مشکلات منطقه می توان به توجه به رفع بیکاری با افزایش سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار و ایجاد یک بانک اطلاعاتی از افراد دارای تحصیلات که در جستجوی کار و شغل هستند اشاره کرد که می تواند اشتغال پایداری را فراهم آورد.

فرماندار شهرستان نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: مقام معظم رهبری با نام گذاری سال ها از سال 78، مسأله اقتصاد به طریقی در این نام گذاری ها لحاظ کرده اند و باید این موضوع را به یاد داشت که رهبر انقلاب در تبیین اقتصاد مقاومتی آن را مسأله ای اسلامی و فرای نظام معرفی کرده اند که به هیچ جناحی مربوط نمی شود.

ماشاالله طحانیان زاده افزود: فرهنگ سازی در مورد مصرف کالای ایرانی باید به یک اقدام ارزشمند اقتصادی تبدیل و این که باید در ابتدا این فرهنگ سازی از درون خانواده شروع شود.

در پایان با قرائت بیانیه مواضع مجمع بسیج شهرستان بویین میاندشت از جمله حل مشکلات مردم، تأمین معیشت و سلامت جامعه، خدمتگذاری بدون در نظر گرفتن اهداف جناحی و حمایت همه جانبه از ایده اقتصاد مقاومتی به عنوان تنها راه حل مقاوم سازی اقتصاد کشور بیان شد.

شهرستان بویین میاندشت در غرب استان اصفهان و در فاصله 185 کیلومتری مرکز استان، و در کنار سلسله جبال زاگرس مرکزی واقع شده است.


انتهای پیام / بی ام خبر/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد