صفحه اصلی » مقاومت » اردوهای هجرت فرصتی برای تمرین ایثار و زندگی است

مسئول بسيج دانش آموزي شهيده خوشنويسان گلپايگان:

اردوهای هجرت فرصتی برای تمرین ایثار و زندگی است

مسئول بسيج دانش آموزي شهيده خوشنويسان گلپايگان طرح هجرت دانش آموزی را فرصتی برای ساختن و ساخته شدن و تمرین زندگی برشمرد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۶ - جمعه ۱۳۹۶/۰۵/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ تعطیلات تابستان فرصت خوبی برای دانش آموزان است که پس از یک دوره درس و تحصیل، یک دوره سه ماهه را برای کسب مهارت بگذرانند. قالب اردوهای طرح هجرت در آمیختگی هنر و مهارت در کالبد ایثار و گذشت است. هرچند گرمای تابستان طاقت فرساست،اما عشق به ساختن ایرانی آبادتر و نه گفتن به سازش و کرنش به دنیای مادی غرب، حرارت آفتاب را دلنشین می کند. بچه های جهادی با یک شعار گفتمانی کارشان را شروع می کنند.

 

در حاشیه هجرت دانش آموزی گلپایگان بهانه ای یافتیم تا مصاحبه ای با مسئول بسیج دانش آموزی شهیده خوشنویسان داشته باشیم و از حال و هوای اردوهای طرح هجرت بسیج گلپایگان جویا شویم.

منصوره زارع از همت دانش آموزان در زیباسازی، رنگ آمیزی و بهسازی مدارس گفت.

وی هدف  از طرح را اینگونه بازگو کرد: طرح هجرت بسیج دانش آموزی با هدف غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و با حضور در عرصه های مرمت و بهسازی مدارس، آشنایی با فرهنگ کار و تلاش و فعالیت های گروهی در سطح مدارس در شش عرصه جهادی در گلپایگان برنامه ریزی شده است.

مسئول بسیج دانش آموزی شهیده خوشنویسان ادامه داد: عرصه های در حال اجرا در مرحله اول شامل مدرسه شهید باهنر، مدرسه شهید حسینجان زینلی است و دیگر عرصه ها تا نیمه اول شهریورماه سال جاری به پایان خواهد رسبد.

زارع مدت زمان هر یک از عرصه ها  را یک بازه زمانی۱۰ روزه خواند و گفت:  بالغ بر ۱۰۰ دانش‌آموز هنرمند ،در این بازه زمانی مرمت پوششی مدارس، بهسازی و رنگ آمیزی مدارس را انجام می دهند و سعی بر آن است تا نشاط و طراوت در محیط های آموزشی برقرار شود.

وی در پایان از شرکت دانش آموزان و عرصه ها در برنامه های فرهنگی، هنری و بصیرتی و برگزاری مسابقات کتابخوانی و تبیین گفتمان ولایت حین طرح خبر داد  و ابراز امیدواری کرد در صورت تأمین وسیله ایاب و ذهاب توسط دستگاه های مرتبط با طرح محرومیت زدایی از روستاهای اطراف شهرستان نیز در برنامه کاری طرح هجرت قرار گیرد.

انتهای پیام/دیارعالمان/گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد