صفحه اصلی » بین الملل » مزدوران اجیر با شیعه‌ستیزی توان ضربه به اتحاد مردم را ندارند

رئیس سابق امنیت ملی افغانستان:

مزدوران اجیر با شیعه‌ستیزی توان ضربه به اتحاد مردم را ندارند

رئیس سابق امنیت ملی افغانستان در واکنش به حمله اخیر در هرات اعلام کرد که داعش در افغانستان حضور ندارد و مردم افغانستان نیز هیچ زمانی با تلاش‌های شیعه‌ستیزانه‌ مزدوران اجیر دچار اختلافات مذهبی نخواهند شد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۴ - شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ بر اثر حمله سه‌شنبه شب به مسجد شیعیان در ولایت هرات در غرب افغانستان 35نفر شهید و بیش از 64نمازگزار دیگر زخمی شدند.

مسئولیت این حمله را افراد وابسته به گروه تروریستی داعش به عهده گرفتند.

این حمله محکومیت مقامات افغان، سازمان ملل، اتحادیه اروپا، سیاستمدران افغان و برخی از کشورهای منطقه و جهان را نیز در پی داشت.

«امرالله صالح» رئیس سابق امنیت ملی افغانستان در واکنش به این حمله در توئیتر خود نوشت که داعش قلابی بار دیگر مسئولیت کشتار نمازگزران در مسجد هرات را به عهده گرفته است.

وی در ادامه افزود: افغان‌ها هیچ زمانی دچار تفرقه مذهبی نشده‌اند و مردم افغانستان بر این توطئه پیروز خواهند شد.

رئیس سابق امنیت ملی افغانستان تصریح کرد: «اتحاد شیعه و سنی در این کشور بی‌مثال است، چند نفر اجیر مزدبگیر با توطئه و شیعه‌ستیزی هرگز نخواهند توانست که به بنیاد اتحاد بین مذاهب شیعه و سنی در افغانستان آسیبی وارد کنند».

صالح تاکید کرد که هر حمله در این کشور باعث خواهد شد تا مردم افغانستان بیش از گذشته متحد شوند.

وی در بیانیه‌ خود گفت: گروه تروریستی داعش در افغانستان حضور ندارد اما این کشتار از از یک آدرس مشخص سازماندهی می‌شود.

رئیس سابق امنیت ملی افغانستان با تقدیر از حفظ اتحاد مردم هرات گفت: قاتلانی که بخاطر شیعه‌ستیزی پول‌های به خون آلوده را بدست می‌آورند باید بدانند که حتی اگر یزید هم دوباره سر برآورد مردم این کشور متحد می‌مانند.

وی در پایان این بیانیه تصریح کرد که «با تمام گسست‌هایی که در جامعه‌ ما وجود دارد احساس دوستی و همدردی بین شیعه و سنی یکی از هدایای خداوند به مردم این کشور است. خدا این نعمت خود را برای همیشه بر ما ارزانی بدارد».

از سوی دیگر، کارشناسان افغان معتقدند که گروه تروریستی داعش در افغانستان حضور ندارد و جایگاهی نیز بین مردم این کشور ندارد، بلکه افراد وابسته با سازماندهی خارجی در این کشور تحت عنوان «داعش» فعالیت می‌کنند.

در پی فعالیت و رفت‌وآمدهای مکرر شیوخ عرب در غرب افغانستان در یک سال اخیر ما شاهد افزایش حملات تروریستی به مساجد شیعیان در ولایت هرات بوده‌ایم.

پس از حمله ماه گذشته اخیر به مسجد «صاحب‌الزمان»(عج) این پنجمین حمله به مسجد شیعیان در ولایت هرات محسوب می‌شود.

انتهای پیام/ تسنیم/ ن

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

7 + بیست =

پیشنهاد سردبیر