صاحب نیوز

mashhad

در سی و پنجمین دوره؛

کاشانی ها پنج رتبه اول مسابقات فرهنگی دانش آموزان کشور را کسب کردند

معاون پرورشی و تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش کاشان گفت: دانش آموزان هنرمند این شهرستان پنج مقام اول سی و پنجمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور را کسب کردند.

کدخبر: 726359
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۱۴ @ ۱۲:۵۴


به گزارش صاحب نیوز؛ معاون پرورشی و تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش کاشان گفت: دانش آموزان هنرمند این شهرستان پنج مقام اول سی و پنجمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور را کسب کردند.

محمد رضا حکیمیان اظهار کرد: این جشنواره، بزرگترین رویداد فرهنگی دانش آموزان کشور است که امسال با حضور یک‌هزار و 200 دانش آموز دختر برگزیده کشوری از هفتم مرداد به مدت سه روز در نیشابور برگزار شد.

به گفته وی، تیم پنج نفره دانش آموزان کاشان به سرپرستی سید محسن سکوت، به عنوان برگزیدگان استان اصفهان در مرحله کشوری بخش دختران این جشنواره شرکت کردند که پنج مقام اول را به دست آوردند.

حکیمیان افزود: در این جشنواره، «زهرا چیت ساز» در رشته مقاله پژوهشی، «فاطمه بنایی» در رشته طراحی با ذغال، «فاطمه مصدقیان» و «زهرا رشیدی» در رشته طراحی بازی کامپیوتری به عنوان رتبه اول کشور و «مائده مرشدی» در رشته تصویرسازی، مقام برگزیده کشوری را به دست آوردند.

وی اظهار کرد: در این دوره از مسابقات دانش آموزان منتخب دختر سراسر کشور در رشته‌های ۴۸گانه در پنج زیرشاخه هنرهای دستی، تجسمی، نمایشی، وبلاگ و فضای مجازی، شعر و قصه و هنرهای ادبی به رقابت پرداختند.

معاون پرورشی و تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش کاشان تصریح کرد: آموزش و پرورش مدرن علاوه بر کارکرد آموزشی، وظایف جدیدی در عرصه فرهنگی و اجتماعی برعهده دارد که از جمله آنها پرورش نقش فرهنگ سازی و جامعه پذیری دانش آموزان است که هرچند برای تولید دانش و تربیت افراد متخصص تلاش می کند اما برای سبک زندگی و اشتغال آینده آنها در اجتماع تلاش می کند.

حکیمیان تاکید کرد: برخی رفتارها و هنجارها، منحصربه کلاس های رسمی نیست؛ بلکه در قالب فعالیت‌های فرهنگی و فوق‌برنامه به عنوان آموزش‌های غیررسمی منجر به جذب استعدادها، شکوفایی توانمندی‌ها و افزایش تجربیات سودمند دانش آموزان می شود.

انتهای پیام/ کاشان اول/ د