صفحه اصلی » اجتماعی » اولین گروه حجاج اصفهانی امروز وارد مکه می شوند

آخرین اخبار حج اصفهان؛

اولین گروه حجاج اصفهانی امروز وارد مکه می شوند

اولین گروه حجاج اصفهانی که هفته گذشته به مدینه منوره اعزام‌شده بودند بعدازظهر امروز به سمت مکه مکرمه برای مُحرم شدن حرکت خواهند کرد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۰ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۱۷

غلامعلی زاهدی در گفتگو با خبرنگار صاحب‌نیوز با اشاره به اعزام اولین گروه از حجاج اصفهانی که هفته گذشته به سرزمین مدینه منوره اعزام شده بودند، اظهار کرد: این گروه امروز برای مُحرم شدن به سمت مکه مکرمه حرکت خواهند کرد.

مدیر حج و زیارت استان اصفهان با بیان اینکه این زائران خانه خدا در مسجد شجره مُحرم خواهند شد،‌گفت: حجاج پس از مُحرم شدن مشغول به انجام سایر اعمال حج خواهند شد.

وی اظهار کرد: خوشبختانه تا به امروز برای زائران اصفهانی هیچ مشکلی به وجود نیامده است.

زاهدی در خصوص تعداد افرادی که تا به حال از فرودگاه اصفهانی به سمت مدینه منوره پرواز داشته اند، گفت: تاکنون حدود دو هزار و 436 نفر در قالب 9 پرواز 270 نفر اعزام زائر از اصفهان به مدینه انجام گرفته است.

مدیر حج و زیارت استان اصفهان تاکید کرد: ادامه اعزام ها تا 25 مردادماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه زمان قطعی بازگشت همچنان مشخص نیست،‌ گفت: به خواست خدا از 15 شهریورماه بازگشت ها حجاج به وطن انجام خواهد گرفت.

مدیر حج زیارت استان اصفهان به حجاج و زائران خانه خدا توصیه کرد: در فرودگاه رعایت نظم را مدنظر داشته باشند و در صورت وقوع هر تأخیری خونسردی خود را حفظ کنند همچنین در عربستان رعایت قوانین آن کشور را در نظر بگیرند و به توصیه ها و سفارش‌های روحانیون و مدیران کاروان ها توجه کامل داشته باشند.

گفتنی است فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان برای خدمت‌رسانی هر چه‌بهتر به حجاج، میز خدمت برای پاسخگویی و راهنمایی حجاج، سامانه اطلاع‌رسانی پیامکی به شماره 1000100300 و پرتال ویژه حج تمتع به آدرس http://isfahan.airport.ir/haj  را در دسترس قرار داده است.

بنا بر اعلام قبلی مدیر حج و زیارت استان اصفهان، زائران بیت‌الله الحرام استان اصفهان در قالب 41 کاروان به سفر حج تمتع سال 96 اعزام خواهند شد که 19 کاروان مدینه‌بعد و 22 کاروان مدینه‌اول خواهند بود.

انتهای پیام/ گ.ف

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد