صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » برگزاری کارگاه آموزشی «هنر سوخت معرق چرم» در مرکز اصفهان شناسی اصفهان

در طول تابستان انجام می شود؛

برگزاری کارگاه آموزشی «هنر سوخت معرق چرم» در مرکز اصفهان شناسی اصفهان

مرکز اصفهان شناسی و خانه ملل در طول فصل تابستان به برگزاری کارگاه های آموزشی متعددی اقدام کرده که کارگاه هنر سوخت معرق چرم (سطح یک) یکی از تخصصی ترین کارگاه های این فصل است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۴ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۱۷

به گزارش صاحب نیوز؛ به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، هنر سوخت در گذشته بصورت جلدهای کتاب جان می گرفت و در زمان اوایل پهلوی بصورت تابلوهای نفیس و با ابعاد بزرگتر خود را مطرح کرد.

هنرها و فنون مختلفی همچون معرق، منبت، مشبک، ساخت مقوا، رنگرزی چرم، آهار دادن و آماده کردن چرم، طراحی سنتی، تذهیب، تشعیر، لایه چینی، ساخت زرحل، چسب های سنتی و …. که در گذشته متداول بودند و رواج داشتند دست به دست هم دادند و این هنر ارزشمند را به وجود آوردند.

متاسفانه امروزه به علت جایگزین شدن مواد صنعتی و کارخانه ای، این هنرها و فنون به فراموشی سپرده شده و این میراث فرهنگی ارزشمند در خطر نابودی قرار گرفته است.

اکنون با نگاهداشت هنر ارزشمند سوخت و معرق چرم، می توان از فراموشی و نابودی هنرها و فنون تشکیل دهنده این هنر جلوگیری کرد. از این رو مرکز اصفهان شناسی و خانه ملل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان به برگزاری این کارگاه ویژه در طول تابستان اقدام کرده است.

کلیه علاقمندانی که مایل به شرکت در این کارگاه می باشند بایستی مسلط به طراحی و نگارگری باشند و برای ثبت نام به مرکز اصفهان شناسی و خانه ملل واقع در خیابان استانداری، روبروی موزه هنرهای تزئنی حضور یابند و یا جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 32245184 داخلی 15 تماس بگیرند.

انتهای پیام/ آرمان زنان/ د

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد