امام زاده احمد نطنز
۱۵:۵۸ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۱۸

مدیر آستان امامزاده احمد نطنز:

فضای سبز آستان مقدس امامزاده احمد در آستانه نابودی است/ برای تامین آب شرب با محدودیت مواجه هستیم

مدیر آستان امامزاده احمد گفت: مدیریت آستان مقدس برای تامین آب مورد نیاز کل مجموعه مبادرت به خرید روزانه تا سه میلیون ریال آب می کند و این درحالی است که در پرداخت حقوق کارگران خدماتی با مشکل مواجه هستیم.

به گزارش صاحب نیوز  محمد ابراهیمی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به موقعیت قرار گرفتن این امامزاده، اظهار کرد: این امامزاده در کنار اتوبان نطنز به اصفهان قرار گرفته است و از لحاظ موقعیت جغرافیایی که این آستان مقدس دارد سالانه پذیرای خیل عظیم زائران از اقصا نقاط کشور است.

مدیر امامزاده احمد (ع) روستای خفر نطنز افزود: این موقعیت جغرافیایی مجموعه دلسوزان و مسئولان را برآن داشت تا با اجرای تدابیر لازم بتوانند این محیط را به گونه ای فراهم کنند تا بتواند در جذب بیشتر زائران نقش آفرینی کرده و زمینه توسعه در بعد گردشگری مذهبی آن را نیز فراهم کنند.

وی تصریح کرد: تلاش هیئت امنا بر ایجاد فضای سبز و کار بر روی محورهای رفاهی، حفظ پاکیزگی محیط و نیز اجرای طرح‌های فرهنگی، خیریه و زیست محیطی شاخص، توانسته این آستان را به یکی از قطب‌ های فرهنگی در شاه راه مواصلاتی کشور تبدیل کند و همه باید تلاش کنند تا این فضا حفظ کرده و برای بهتر شدن آن از ظرفیت ها استفاده کنند.

مدیر آستان مقدس امامزاده احمد (ع) ادامه داد: طرح تفکیک زباله و طرح هر زائر یک حامی دانش آموز یتیم که برای سال چهارم خود توانسته محل اتصال ۵۱۲ دانش آموز ایتام و بی بضاعت به خیران باشد نمونه ای از نتیجه تلاش متولیان در پرداختن به موضوع فرهنگی و اجتماعی است.

وی گفت: یکی از محور های توسعه در شهرستان توجه ویژه به بحث گردشگری مذهبی است و این امامزاده ظرفیت و موقعیت کمک به رشد منطقه در حوزه گردشگری مذهبی را دارد.

ابراهیمی به مشکل محدودیت چندماهه این آستان مقدس برای تامین آب شرب زائران و فضای سبز اشاره کرد و افزود: مدیریت آستان مقدس برای تامین آب مورد نیاز کل مجموعه مبادرت به خرید روزانه تا سه میلیون ریال آب می کند و این درحالی است که در پرداخت حقوق کارگران خدماتی با مشکل مواجه هستیم.

ابراهیمی خاطر نشان کرد: اگر نوسانات فشار و قطع آب ادامه داشته باشد بخش وسیعی از درختان این مجموعه گردشگری مذهبی و زائر پذیر خشک می شود و به طور معمول در جذب گردشگر نیز به اهداف پیش بینی شده نخواهیم رسید.

انتهای پیام/ آوای نطنز/گ.ف