صفحه اصلی » اجتماعی » لزوم بازنگری در رفتار با طبیعت/ حفاظت از محیط زیست نیازمند فرهنگ‌سازی است

در بازدید از مرکز مدیریت تالاب بین المللی گاوخونی مطرح شد؛

لزوم بازنگری در رفتار با طبیعت/ حفاظت از محیط زیست نیازمند فرهنگ‌سازی است

حجت الاسلام شامحمدی امام جمعه شهر ورزنه و هیئت همراه از سرمحیط بانی و مرکز مدیریت تالاب بین المللی گاوخونی بازدید کردند.

تاریخ انتشار: ۲۰:۲۳ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام شامحمدی امام جمعه شهر ورزنه و هیئت همراه عصر امروز از سرمحیط بانی و مرکز مدیریت تالاب بین المللی گاوخونی بازدید کردند.

امام جمعه شهر ورزنه در این دیدار که با پخش سخنان مقام معظم رهبری در خصوص حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی آغاز شد، به مناسبت ولادت امام رضا (ع) و روز محیط بان از زحمات محیط بانان و حافظان طبیعت تشکر و قدردانی کرد.

حجت الاسلام شامحمدی با بیان این نکته که قرآن از اخلا کنندگان در طبیعت به عنوان مفسد فی الارض یاد می کند، تاکید کرد: راه رسیدن به خدا سلامت، تمام دستورات دین نیز برای سلامت است و یکی از انواع سلامت، سلامت محیط زیست بوده و سرمایه گذاری برای حفظ آن نیز برای سلامت و برای رسیدن به کمال است.

لزوم فرهنگ سازی حفاظت جدی از محیط زیست

وی افزود: باید با نظارت دقیق و بی اغماض، با قاطعیت کسانی که شرایط زیست محیطی را دچار مشکل می کند برخورد کرد و با گسترش نهادهای مردمی و مشارکت دادن مردم در فرهنگ سازی حفاظت جدی از محیط زیست اهتمام شود.

امام جمعه شهر ورزنه با اشاره به اهمیت محیط‌ زیست، افزود: محیط‌ زیست و اهمیت آن در زندگی امروز نسل بشر، امری است که نمی‌توان از آن به سادگی گذشت.

بازنگری کلی در رفتارمان نسبت به طبیعت و محیط زیست
رئیس سر محیط بانی  محیط زیست تالاب بین المللی گاوخونی با بیان این که باید یک بازنگری کلی در رفتارمان نسبت به طبیعت و محیط زیست داشته باشیم، گفت: طبیعت و محیط زیست یک امانت است که خداوند در اختیار ما قرار داده و آیندگان نیز حق دارند از این منابع استفاده کنند.

رضا نامدار  افزود: اگر حقوق دیگران و نسل های بعد را محترم نشماریم و رعایت نکنیم، فردای روز قیامت باید پاسخگوی اعمال خود باشیم.

انتهای پیام/اصفهان شرق/گ.پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد