صفحه اصلی » اقتصادی » تجهیز ۹۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی نطنز به سیستم آبیاری تحت فشار

مدیر جهاد کشاورزی نطنز خبرداد؛

تجهیز ۹۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی نطنز به سیستم آبیاری تحت فشار

مدیر جهاد کشاورزی نطنز از تجهیز بیش از ۹۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان نطنز به سیستم آبیاری تحت فشار خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۳ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۲

به گزارش صاحب نیوز عبدالرضا مهدی بادی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران از تجهیز بیش از ۹۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان نطنز به سیستم آبیاری تحت فشار خبر داد و اظهار کرد: تسهیلاتی که به این طرح اختصاص یافته و در اختیار کشاورزان و مجریان طرح قرار گرفته است یا بلا عوض بوده و یا سود آن پایین است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز  افزود: مبلغ ۵۰ میلیارد ریال در طول چهار سال گذشته به این امر اختصاص یافته است و امسال نیز با برنامه ریزی های انجام شده ۷۰۰ هکتار دیگر نیز به این سیستم آبیاری مجهز می شود.

وی تجهیز اراضی کشاورزی شهرستان به سیستم آبیاری تحت فشار را یکی از سیاست های مجموعه جهاد کشاورزی برای ترویج فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب عنوان کرد و گفت: با توجه به بحران کمبود آب در منطقه و پایین رفتن سطح آب در سفره های زیر زمینی اجرای این نوع از سیستم آبیاری نقش مهمی در صرفه جویی این نعمت بزرگ ایفا می کند.

مدیر جهاد کشاورزی نطنز همچنین تغییر الگوی کشت را یکی دیگر از اهداف مجموعه جهاد کشاورزی برای مدیریت مصرف آب و تحصیل نتیجه مطلوب عنوان و بیان کرد: افزایش سطح زیر کشت پسته، زعفران و گیاهان داروئی که به مراتب کم آب تر از سایر محصولات کشاورزی آب مصرف می کنند نیز رشد قابل توجهی در سطح شهرستان نطنز داشته است.

وی اضافه کرد: سطح زیر کشت پسته در چهار سال گذشته از ۳۰۰ هکتار به بیش از یک هزار هکتار رسیده است و از آنجایی که این محصول آب کمی مصرف می کند، می‌تواند جایگزین خوبی برای دیگر محصولاتی باشد که برای کاشت و برداشت آن نیاز به آب زیادی دارند.

مهدی بادی خاطر نشان کرد: با دیجیتالی کردن دستگاه‌ها برداشت آب از چاه‌های کشاورزی در شهرستان بیش از ۲۰ میلیون متر مکعب کاهش داشته یافته است و این روند نیز با اجرای برنامه های این اداره همچنان کاهش خواهد یافت.

انتهای پیام/ آوای نطنز/گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد