صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » اختصاصی صاحب نيوز / مراسم یادبود مالکوم شباز در اصفهان برگزار شد

اختصاصی صاحب نيوز / مراسم یادبود مالکوم شباز در اصفهان برگزار شد

مالكوم شيعه‌اي بود كه تمام زندگي خود را وقف اسلام و مبارزه با استكبار كرد.

تاریخ انتشار: ۰۱:۱۳ - جمعه ۱۳۹۲/۰۳/۱۰

به گزارش صاحب نيوز : يادبود شهيد مالكوم شباز دراصفهان برگزارشد، دراين جلسه كه با همت انجمن اسلامي شهيد ادواردو آنيلي وهمكاري خانه مشروطه بود دوستان و نزديكان آن شهيد از آمريكا،‌ اهالي رسانه وعموم مردم حضورداشتند وياد آن شهيد را گرامي داشتند. جمال طاهري مدير انجمن اسلامي شهيد ادواردو آنيلي ضمن خيرمقدم به مهمانان و حضارگفت: اين جلسه  تنها يادبود نيست،‌ بلكه كالبدشكافي حقيقت وانتشار آن براي جهانيان است برهمين اساس ما آن را درخانه مشروطه كه مكاني براي آزادي‌خواهي وعدالت‌طلبي درايران است برپا نموديم تا حقيقت جويان جهان با اين مظلوميت تاريخي آشنا شوند  و صداي حقيقت را به گوش همگان برسانيم.

Copy of DSC08526

وي در ادامه بااشاره به مظلوميت مالكوم شباز گفت: متاسفانه مالكوم درشرايطي به شهادت رسيد كه حتي خبر شهادت او ازسوي برخي رسانه‌ها سانسور شد دليلش هم آن بود كه رسانه‌هاي غربي مانند بي.بي.سي به ماجرا نپرداختند!حتي بعد ازانتشارخبر چون رسانه‌هاي غربي مالكوم را به شدت تخريب كرده بودند رسانه‌هاي داخلي ما اغلب از بردن نام وي به عنوان «نوشيعه» ابا داشتند.

وي در ادامه افزود: اگر قرار باشد ما گوش به زنگ رسانه‌هاي غربي باشيم و نقل قول‌هاي دوستان معتمد و نزديكان او را به عنوان منبع خبري تاييد نكنيم پس بايد نقل قول‌هاي بني‌اميه و بني‌عباس را هم نسبت به شيعيان و ائمه معصومين (عليهم السلام) و تكذيب شهادت ايشان قبول كنيم؛ درحالي‌كه ذات رسانه‌هاي غربي باطل است.

مرضيه هاشمي خبرنگارپرس.تي.وي كه به عنوان مهمان  و سخنران حضور داشت نيز با اشاره به عدم استقلال رسانه‌هاي داخلي گفت: متاسفانه اغلب رسانه‌هاي داخلي ما استقلالي براي پوشش خبري ندارند. بيداري اسلامي و مظلوميت شيعيان را آن‌گونه كه هست انعكاس نمي‌دهند زيرا اين رسانه‌ها تابع رسانه‌هاي غربي شده‌اند مساله‌اي كه برخلاف هويت انقلابي و اسلامي ماست.

وي در ادامه با اشاره به شخصيت مالكوم ومظلوميتي كه داشت گفت:‌ او ازهمان نوجواني كه 13ساله بود به شدت زيرنظر پليس و تحت فشار آن‌ها قرارداشت و اذيت مي‌شد بارها به بهانه‌هاي واهي او را بازداشت و زنداني مي‌كردند زيرا مي‌ترسيدند تا مثل پدربزرگش روزي مبارز و انقلابي بزرگي شود .

Copy of DSC08529

خبرنگار آمريكايي پرس.تي.وي در مورد شيعه شدن مالكوم  خاطرنشان كرد: او زماني كه درزندان بود با يك شيعه آشنا شد  سپس بعد از آزادي بدون اين‌كه راهنمايي داشته باشد تنها با تحقيق و مطالعه اطلاعاتش را بالا برد با وجودي كه ازنظرمالي مشكلات زيادي داشت به سوريه سفر كرد و يكسالي در حوزه علميه آن‌جا بود خيلي دوست داشت به ايران بيايد ودرقم تحصيلات حوزوي را دنبال كند اما نگذاشتند.

محمد حسن اسلام جمال گلزاري ازدوستان نزديك مالكوم با گله از وضع اقتصادي شيعيان وعدم حمايت آن‌ها گفت: وقتي مالكوم به حج رفته بود وهابيون خيلي از او استقبال كردند  حتي وعده‌هاي مالي زيادي به او داده بودند تا به عنوان مبلغ وهابي فعاليت كند به شكلي كه مالكوم مي‌گفت آن‌ها در يك دستم ماه و در دست ديگرم خورشيد را پيشنهاد داده بودند اما من حقيقت را يافته بودم و فريب زرق و برق آن‌ها را نمي خوردم با اين حال درطول زندگي‌اش از فقر بسيار دررنج بود ولي هيچ كس يا ارگاني از او حمايت نكرد او مسلماني شيعه بود كه تمام زندگي خود را وقف اسلام و مبارزه با استكبار كرده بود براي همين هم  او را به شهادت رساندند مالكوم براي اتحاد گروه‌هاي مسلمان رايزني‌هاي زيادي كرده بود.

Copy of DSC08611

او درادامه افزود: متاسفانه رسانه‌هاي غربي درمورد مالكوم دروغ‌هاي زيادي گفتند وقتي شبكه پرس.تي بي خبر شهادتش را اعلام كرد آن‌ها كه ادعاي تسلط رسانه‌اي دارند در زمان شهادت او سكوت كردند ولي با اعلام خبر شهادت مالكوم،‌ به شدت با خبرپراكني دروغين خود او را بمباران نمودند البته موفق هم شدند كه با همين ترفند‌ها آن‌گونه كه مي‌خواهند اين شهيدغريب و مظلوم را به مخاطب عام معرفي كنند.

در حاشيه مراسم:  حضار و مدعوين سخنران به اندازه‌اي تحت تاثير زندگي غريبانه شهيد مالكوم قرارگرفته بودند كه چشمان بيشتر افراد به دليل گريه قرمزشده بود وفضاي جلسه رنگ وبوي عاطفي خاصي به خود گرفته بود. مرضيه هاشمي چندين بار به خاطر بغض وتاثر شديد صحبت‌هايش را قطع مي‌كرد به‌خصوص اين‌كه مالكوم شباز بسيار مشتاق آمدن به ايران بود و رسانه‌ها چگونه ناجوانمردانه به تخريب او دست زدند .

دیدگاه‌ها

 1. ظریفی گفته :

  امپریالیسم خبری یعنی اینکه همه در حاشیه هستند و فقط این غرب است که تشخیص می دهد چه مطالبی ارزش خبری دارد یا ندارد!
  دوستان حتی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران نیز اخبار جهان را از دوربین های روییترز و آسوشیتدپرس برای ما مطرح می کند!

 2. نماینده رجا در اصفهان گفته :

  آقای ظریفی شما هم که تقریبا در همین امپریالیسم خبری غوطه ور شده اید…

 3. احمد گفته :

  خدا را شکر بالاخره تو این خانه مشروطه یک برنامه ای برقرار شد

  • دوست گفته :

   شمادرگیر کارهای انتخاباتی شدید خبر ندارید. اگه یه سر تشریف بیاورید متوجه می شوید…

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد