صفحه اصلی » اجتماعی » نیاز مبرم آموزش و پرورش به نیروی انسانی جدید/ رئیس جمهور به رفع نیازمندی های آموزش و پرورش توجه کند

در گردهمایی مدیران آموزش و پرورش استان مطرح شد؛

نیاز مبرم آموزش و پرورش به نیروی انسانی جدید/ رئیس جمهور به رفع نیازمندی های آموزش و پرورش توجه کند

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار گفت: وزیر انتخابی آموزش و پرورش باید دارای ارتباط مستقیم و تاثیر گذاری با رئیس جمهور باشد و رئیس جمهور نیز در مقابل توجه ویژه ای به رفع نیازمندی های آموزش و پرورش کند.

تاریخ انتشار: ۱۹:۳۵ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در بحث سوادآموزی، وضعیت استان نسبت به سال 92_91 رشد خوبی داشته است و اگرچه هم اکنون به رتبه 13 دست پیدا کرده ایم، اما کفایت نمی کند.

محمد حسن قائدیها در گردهمایی حوزه ستادی مدیران و روسای نواحی و مناطق استان اصفهان در شهرستان گلپایگان که امروز برگزار شد، اظهار کرد: هم اکنون مناطق استان باید در راستای جذب سوادآموزان فعالیت چشمگیرتری داشته باشند تا بتوانیم آمار بیسوادان استان را کاهش دهیم.

وی ادامه داد: متاسفانه هم اکنون در سواد فناوری، سواد اقتصادی و مالی (کارآفرینی)، سواد حفاظت از محیط زیست، تغذیه و سواد سلامت، بهداشت… کم سواد هستیم که باید در قالب آموزش و پرورش این مشکلات کاسته شود.

نیاز آموزش و پرورش به نیروی انسانی

معاون پژوهش، برنامه ریزی نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در استان اصفهان در سال 96 از آموزش و پرورش استان، 4 هزار و 8 نفر بازنشسته خواهند شد، در سال 97 نیز 2 هزار و 451 نفر، در سال 98، 3 هزار و 358 نفر و در سال 99، 3 هزار و 815 نفر در سال 1400 نیز 4 هزار و 775 نفر بازنشسته خواهند شد که این آمار نشان دهنده نیاز ما به نیروی انسانی جدید است.

اکبر پناهی با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان با این آمار فاصله زیادی دارد اظهار کرد:  در سال 97_96، 31 هزار نفر در آموزش و پرورش کمبود نیروی انسانی وجود دارد و در سال 98_97 نیز 67 هزار نفر بازنشسته می شوند و در سال 99_98 نیز 62 هزار نفر و در سال 99_1400 نیز 78 هزار و 200 نفر بازنشسته می شوند به این معنا که تا سال 1400 تعداد نیاز ما به نیروی انسانی در آموزش و پرورش 238 هزار نفر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه کمبود نیروی انسانی را باید دانشگاه فرهنگیان جبران کند، اعلام کرد: روند جذب دانشجو در سال 95، تنها 3 هزار و 800 دانشجو بوده است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان یاداور شد: در استان اصفهان در سال 96 از آموزش و پرورش استان، 4 هزار و 8 نفر بازنشسته می شوند، در سال 97، 2 هزار و 451 نفر، در سال 98، 3 هزار و 358 نفر و در سال 99، 3 هزار و 815 نفر در سال 1400 نیز 4 هزار و 775 نفر بازنشسته می شوند که این آمار نشان دهنده نیاز ما به نیروی جدید است و دانشگاه فرهنگیان با این آمار فاصله زیادی دارد.

وی افزود: از جمله راهکارهای لازم به منظور کمبود تامین نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش، جذب و تامین نیرو از طریق ماده 28، جذب نیرو از طریق خرید خدمات، جذب از طریق قرارداد دانشگاه فرهنگیان با سایر دانشگاه ها، بکارگیری پیش دبستانی های واجد شرایط و … است.

فعالیت بیش از 320 هزار دانش آموز در المپیاد مدارس

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در سال گذشته المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای به خوبی برگزار شد و بیش از 320 هزار نفر دانش آموز در این المپیاد شرکت کردند.

عبدالرضا رئیسی با اشاره به اینکه کم سوادی سلامت موضوع مهمی است اظهار کرد: در سال گذشته در کشور در حوزه سلامت در 6 طرح رتبه برتر کشوری را کسب کردیم اما به هیچ عنوان دلیل بر فعالیت خوب ما نیست و جای فعالیت بیشتر را دارد.

وی ادامه داد: سال گذشته در بحث سفیران سلامت، محیط زیست، بهداشت محیط و برگزاری دوره های ضمن خدمت و پیشگیری از معلولیت ها توانستیم رتبه برتر کشور را کسب کنیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان بیان کرد: آموزش و پرورش توانست در زمینه محیط زیست و اطلاع رسانی و پیشگیری از آنفولانزای پرندگان در استان رتبه برتر را کسب کند.

رئیسی با بیان اینکه اگر دانش آموزی سالم نباشد نمی تواند کار آموزشی را به خوبی انجام دهد خاطرنشان کرد:امسال باید در زمینه حیات پویا فعالیت های گسترده ای انجام دهیم.

وی با اشاره به تفاهم نامه ای که با وزارتخانه در غالب 18 طرح امضا شده عنوان کرد: این تفاهم نامه شامل چهار بخش است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه سال گذشته بودجه تربیت بدنی جدا شد و اعتبارات به صورت جداگانه در حیطه تربیت بدنی، سلامت و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اختصاص داده شد گفت: در دو مرحله وسایل ورزشی به مناطق داده شد.

رئیسی با اشاره به اینکه امسال باید کمیته پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس شکل بگیرد خاطرنشان کرد: آسیب های مختلف هر منطقه باید رصد و مشخص شوند تا بتوانیم سیر مربوطه را کاهش دهیم.

پایه و اساس توسعه نیروی انسانی در آموزش و پرورش است

نماینده مردم شهرستانهای گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از شاخصهای توسعه و پیشرفت کشور توسعه نیروی انسانی است و پایه و اساس توسعه نیروی انسانی در آموزش و پرورش است.

علی بختیار با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه آموزش و پرورش تصریح کرد: وزیر انتخابی آموزش و پرورش باید ارتباط مستقیم و تاثیر گذاری با رئیس جمهور داشته باشد و رئیس جمهور نیز در مقابل توجه ویژه ای به رفع نیازمندیهای آموزش و پرورش داشته باشد.
وی  همچنین با بیان این که عزم جدی مجلس شورای اسلامی در این دوره تلاش برای حل مشکلات در حوزه های مختلف و در اولویت اول حل مشکلات آموزش و پرورش خواهد بود عنوان کرد: امیدواریم با تشکیل کابینه دولت دوازدهم و همکاری ما بین مجلس شورای اسلامی و دولت ، معضلات و تنگناهای پیش رو در آموزش و پرورش حل شود.

انتهای پیام/دیارعالمان/گ.پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد