صاحب نیوز

photo-2016-12-19-06-20-34

برای نخستین بار؛

نوای حماسی پدیده موسیقی مقاومت در ایران می پیچد/ «هادی فاعور» میهمان کاشان می شود

دومین جشنواره فرهنگی هنری «آینه های مقاومت» با حضور هادی فاعور نوجوان شیعه اهل کشور سوریه که به پدیده معاصر موسیقی مقاومت شهرت یافته است در کاشان برگزار می شود.

کدخبر: 731545
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۲۳ @ ۱۲:۴۹


به گزارش صاحب نیوز؛ جشنواره فرهنگی هنری آینه های مقاومت برای دومین سال متوالی به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی ویژه نمادهای مقاومت منطقه کاشان و آران و بیدگل برگزار می شود.

آیین پاسداشت رشادت های آزادگان منطقه فرهنگی کاشان یکی از بخش های این جشنواره به شمار می رود که از ساعت 20:30 شامگاه چهارشنبه 25 مردادماه جاری، با اجرای مهدی حاج محمدی مجری رسانه ملی و با سخنرانی سردار حمید مختص آبادی یکی از آزادگان و از چهره های فرهنگی برجسته منطقه فرهنگی کاشان در تالار علامه فیض کاشانی(ره) دانشگاه کاشان آغاز می شود.

«هادی فاعور» چهره نوظهور و پدیده معاصر موسیقی مقاومت؛ دیگر میهمان ویژه این مراسم محسوب می شود که به مناسبت روز مقاومت اسلامی برای نخستین بار در ایران اسلامی و در دارالمومنین کاشان به اجرای برنامه می پردازد؛ این نوجوان شیعه و اهل کشور سوریه، دارای آثار حماسی متعددی در مورد حزب الله، جبهه مقاومت و جمهوری اسلامی است.

اجرای برنامه نمادین سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی از دیگر برنامه های این جشنواره فرهنگی هنری است، آیینی که در آن با فضاسازی محیطی و استفاده از نمادهای آشنای ورود کاروان آزادگان بازسازی می شود؛ در این برنامه یادگاران دوران هشت سال دفاع مقدس و اسوه های استقامت، حرکت نمادین خود را از آستان حضرت محمد هلال بن علی(ع) در آران و بیدگل به سمت گلزار شهدای کاشان انجام داده و بار دیگر خاطرات روز استقبال را برای خویش و مردم این منطقه فرهنگی زنده می کنند.

همچنین در این جشنواره فرهنگی هنری که به همت فرهنگسرای علامه فیض کاشانی(ره) سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان برگزار می شود، ویژه برنامه های مختلفی نیز در مساجد سطح شهر پیش بینی شده است که اجرای آن بعد از ادای فریضه نماز مغرب و عشا صورت می گیرد.

انتهای پیام/ کاشان اول/ د