صفحه اصلی » اجتماعی » احتمال بارش خفیف در ارتفاعات جنوب و غرب استان اصفهان

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان خبر داد؛

احتمال بارش خفیف در ارتفاعات جنوب و غرب استان اصفهان

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان، از احتمال بارش خفیف در ارتفاعات جنوب و غرب استان، برای امروز سه شنبه خبر داد.

تاریخ انتشار: ۰۷:۵۷ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۴

حسن خدابخش در گفتگو با خبرنگار صاحب‌نیوز، با اشاره به تحلیل نقشه های هواشناسی، اظهار کرد: پیش بینی ما برای آخرین وضعیت جوی هوای استان اصفهان وجود ناپایداری های ضعیف در چند روز اخیر است.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه این ناپایداری های ضعیف موجب افزایش ابر در بعد از ظهر خواهد شد، گفت: بر همین اساس احتمال بارش خفیف باران در ارتفاعات جنوبی و غرب استان اصفهان وجود دارد.

وی با بیان اینکه آسمان در بیشتر نقاط استان به صورت صاف تا كمي ابري، گاهي افزايش ابر و وزش باد پيش‌بيني مي‌شود، اظهار کرد: در برخی از نقاط استان احتمال افزایش یک تا دو درجه هوا دور از انتظار نیست ولی این افزایش دما را در شهر اصفهان انتظار نداریم.

خدابخش با تاکید بر اینکه وزش بادهای این چند روز در بیشتر نقاط استان شدید و نسبتاً شدید نیست، گفت: برای امروز و فردا احتمال دارد در برخی از نقاط غربی و مرکزی استان قدرت وزش باد نسبتاً شدید بشود.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی استان با بیان اینکه اصفهان در خنک ترین ساعات امروز به 22 درجه رسیده است، اظهار کرد: بویین میاندشت نیز در خنک ترین ساعات به 13 درجه رسید که خنک ترین دمای نقطه استان را به خود اختصاص داد.

وی وضعیت جوی غالب در منطقه فرودگاه شهید بهشتی اصفهان را نیز اینگونه عنوان کرد: وضعیت جوی این منطقه نیز مانند سایر نقاط استان به صورت صاف تا كمي ابري، گاهي افزايش ابر و وزش باد پيش‌بيني مي‌شود که در خنک ترین ساعات به 19 درجه سانتی گراد رسید.

خدابخش توصیه کرد: گردشگران و مرتع‌داران روستایی و عشایری به دلیل وزش باد و شرایط دمایی هوا و خطر حریق، از ایجاد آتش در سطح مراتع، جنگل‌ها و پوشش‌های گیاهی خودداری و در صورت مشاهده هرگونه آتش در عرصه‌های طبیعی استان مراتب را به تلفن رایگان ۱۵۰۴ اطلاع‌رسانی کنند.

انتهای پیام/ گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 − دو =