صفحه اصلی » اجتماعی » لزوم بازنگری در طرح جامع گلپایگان/ اجرای 99 درصدی 800 مصوبه شورای شهر

در آخرین جلسه شورای شهر دوره چهارم گلپایگان مطرح شد؛

لزوم بازنگری در طرح جامع گلپایگان/ اجرای 99 درصدی 800 مصوبه شورای شهر

رئیس شورای شهر گفت: طرح جامع شهرستان از سال 77 تاکنون ابلاغ نشده است این در حالی است که این طرح در نهایت هر ده سال یک بار باید بازنگری شود.

تاریخ انتشار: ۲۰:۵۰ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ مسعود اسکندری در آخرین جلسه شورای شهر دوره چهارم گلپایگان عنوان کرد: طرح جامع شهرستان از سال 77 تاکنون ابلاغ نشده است این در حالی است که این طرح در نهایت هر ده سال یک بار باید بازنگری شود.

وی با اشاره به اینکه بیشترین حکم تخریب به خاطر عدم بازنگری در طرح جامع و ابلاغ از طرف وزارت مسکن و شهرداری بوده است، خاطرنشان کرد: از روزهای ابتدایی شورای چهارم به دنبال طرح جامع جدید بودیم که هنوز پس از گذشت چهار سال چیزی به دست ما نرسیده است.

رئیس شورای شهر گلپایگان با بیان اینکه با گذشت چند سال و شرایط جدید و منطقه زیستی و گردشگری های جدید باید گسترش در شهرستان صورت گیرد، تصریح کرد: محدوده شهر را به جای گسترش دادن کوچک تر کردند که نشان از تاثیر نظرهای شخصی و مغرضانه در این طرح است.

وی در مورد تخصیص بودجه در چهار سال شورا بیان کرد: بودجه تحقق یافته سال 92، 13 میلیارد بود که در سال 93، 8/5 میلیارد هزینه مخارج عمرانی و 4/5 میلیارد صرف امور جاری شهرداری شد.

اسکندری افزود: بودجه تحقق یافته سال 93،94، 95 به ترتیب 22،17،15 میلیارد بوده است که 10 میلیارد در سال 93 صرف امور عمرانی و 5 میلیارد صرف امور جاری شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه امسال یک میلیارد بیش تر از بودجه تحقق پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: 14 میلیارد در امسال مخارج عمرانی و 8 میلیارد نیز هزینه های جاری خواهد شد.

تمام توان خود را در جهت خدمت به مردم گرفتم
شهردار گلپایگان نیز گفت: تمام توان خود را در جهت خدمت به مردم گرفتم.

محمد امین جمالی با اشاره به اینکه دو سال در بدترین شرایط اقتصادی به کار در جهت خدمت به مردم پرداخته عنوان کرد: تعامل 100 درصدی شورا و شهرداری در این دو سال در مجموعه کاری بوده است.

جلوی ساخت های بلندی که چهره شهر را زشت می کرد گرفتیم
عضو شورای شهر با اشاره به اینکه در شهرستان در کوچه های سه متری و چهار متری هم ساختمان های بلند و نافرم ساخته می شد تصریح کرد: جلوی ساخت های بلندی که چهره شهر را زشت می کرد گرفتیم.

مهدی نوربخش با بیان اینکه در این مدت با عدم فروش تراکم شهرداری و وضعیت بد اقتصادی مواجه بودیم خاطرنشان کرد: ما به مقتضای زمان خود هر چه در توان داشتیم گذاشتیم.

وی با اعلام ناخرسندی از فعالیت های فرهنگی انجام شده در این سال ها عنوان کرد: ان شالله شورای دوره پنجم بتواند این خلاء را پر کند.

اقدامات زیر بنائی پارک بانوان انجام شده است

عضو شورای شهر با اشاره به اینکه شورای دورای چهارم در کل کشور با رکود اقتصادی زیادی مواجه بود بیان کرد: اقدامات زیر بنائی پارک بانوان را انجام دادیم.

خدیجه ناطقی افزود: ادامه کار را به دو نماینده زن حاضر در دوره پنجم می سپاریم.

وی یاداور شد: رسانه ها صحبت های ما را به گوش مردم بسپارند بگذاریم قضاوت با مردم باشد.

دیگر عضو شورای شهر گفت: 620 جلسه ای که حضور داشتم در بیش از نیمی از آن نماینده شهرستان در استان بودم.

محمدرضا گلپایگانی با اشاره به سمت های خود در این سه سال همچون عضو هیأت رئیسه استان اصفهان و همچنین عضو کمیته اخلاق پزشکی استان مطرح کرد: اگر پیشرفتی به وجود آمد حاصل خرد جمعی بود.

وی افزود: هر چقدر دوستی در شورا بیشتر باشد پیشرفت نیز بیشتر خواهد بود.

مهم ترین کار شورا پیگیری طرح جامع شهری بود
عضو شورای شهر بیان کرد: مهم ترین کار شورا پیگیری طرح جامع بود.

نادری با اشاره به اینکه طرح جامع شهرستان باید تاکنون 10 سال یکبار عوض می شد عنوان کرد: طرحی که الان گلپایگان در آن در حال ساخت و ساز است متعلق به سال 77 است که با توجه به گسترش شهرستان جواب گو نیست.

اجرای 99 درصدی 800 مصوبه شورای شهر

عضو شورای شهر کارهای زیر بنائی نتیجه اش در چند سال آینده مشخص می شود هر چند که شاید امروز به چشم نیاید.

علی فیروزی با اشاره به به اینکه در روند اجرای جدا سازی آب خام از آب شرب در فضای سبز بیش از 1/5 میلیارد هزینه شده است تصریح کرد: این یکی از کارهای بزرگ صورت گرفته است هرچند که شاید مردم از آن مطلع نباشند.

وی با بیان اینکه بیش از 99 درصد مصوبات شورا را کمیته انطباق تائید کرده است بیان کرد: این نشان دهنده اشرافیت شورا به مواد قانونی آن بوده است.

فیروزی با اشاره به ادامه پروژه بازیافت بعد از 14 سال مطرح کرد: کارهای زیر بنائی این کارخانه در این دوره صورت گرفت.

 

انتهای پیام/ دیار عالمان/گ.پ

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد