صفحه اصلی » مذهبی » اهل مسجد از آسیب‌های اجتماعی و فردی دورترند

استاد حوزه علمیه فریدونشهر:

اهل مسجد از آسیب‌های اجتماعی و فردی دورترند

حجت الاسلام گشول استاد حوزه علمیه فریدونشهر، با بیان این که مساجد جایگاه تبیین مفاهیم ناب اسلام هستند، از آثار حضور در مساجد سخن گفت و اظهار کرد: مردم نباید اجازه دهند نشاط از مساجد گرفته شده و این پایگاه های اسلام تبدیل به غمکده شوند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۹ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ استاد حوزه علمیه فریدونشهر در گفتگو با پونه زار، به مناسبت روز مساجد حضور مردم در مساجد را موجب ارتباط نزدیک با علمای دین و محفوظ ماندن از جهل، خطا و انحراف دانست.

حجت الاسلام مجید گشول پاکی، نظم، احساس مسئولیت، دلسوزی، انفاق و بخشش را از اثرات مهم حضور در مسجد برشمرد و افزود: این حضور انسان ها را از کبر، خودخواهی و خودبزرگ بینی نجات می دهد.

وی با اشاره به این که اهل مسجد از آسیب های اجتماعی و فردی دورترند، یاد خدا در مساجد را موجب نشاط روحی و دریافت انرژی مثبت معنوی دانست و اظهار کرد: این حضور انسان ها را برای ایفای بهتر نقش خانوادگی و اجتماعی آماده تر می کند.

استاد حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) فریدونشهر، با بیان این که انقلاب اسلامی بر پایه بینش سیاسی و درک صحیح از اسلام و شناخت ولایت فقیه و حکومت اسلامی شکل گرفته است، بهترین جایگاه تبیین این درک صحیح را مساجد عنوان کرد.

حجت الاسلام گشول تشکیل حلقه های نوجوانان و جوانان، تشویق یکدیگر به ویژه جوانان برای حضور در مسجد، تأسیس صندوق های قرض الحسنه مساجد، کمک به حل مشکلات جوانان، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ آزاد، جذاب سازی مساجد، پرهیز از جناح بازی، اخلاق نیک و برخورد مناسب و درست با جوانان و نوجوانان را از راه های جذب ایشان به مسجد برشمرد.

وی تأکید کرد: امامان جماعت باید با رعایت نظم و وقت، مدارا کردن با مردم و طول ندادن نماز جماعت، اخلاق خوش و ارتباط صمیمی با مردم و تشکیل حلقه های معرفتی به رونق و آبادانی مساجد کمک کنند.

این استاد حوزه علمیه همچنین با بیان این که مساجد باید در ایام شادی، شاد و بانشاط باشند از هیئات امنای مساجد و مردم خواست اجازه ندهند مساجد به غمکده تبدیل شوند.

حجت الاسلام گشول از کسانی نیز که تمکن مالی دارند خواست با انفاق به تعمیر، توسعه و جذاب سازی مساجد کمک کنند.

انتهای پیام/ پونه زار/ گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد