صفحه اصلی » سیاسی » منتخبان شورا از فردگرایی و نگاه حزبی پرهیز کنند/ «خدمت‌گزاری به مردم» ضرورت یک شورای موفق و متعهد است

فرماندار در آیین تحلیف پنجمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان:

منتخبان شورا از فردگرایی و نگاه حزبی پرهیز کنند/ «خدمت‌گزاری به مردم» ضرورت یک شورای موفق و متعهد است

رضوانی فرماندار اصفهان، خطاب به منتخبان پنجمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: پرهیز از نگاه‌های جناحی، فردگرایی و قوم‌گرایی لازمه کار و خدمت صادقانه در این عرصه است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۱ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱

به گزارش خبرنگار صاحب‌نیوز، فرماندار اصفهان پیش از ظهر امروز در آیین تحلیف و انتخاب هیئت‌رئیسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی و مدافعان حرم اظهار کرد: در آستانه هفته دولت قرارگرفته‌ایم که یاد شهدای کارمند به‌ویژه شهیدان رجایی و باهنر را گرامی می‌داریم.

احمد رضوانی نائینی بابیان اینکه آغاز رسمی پنجمین دوره شوراهای اسلامی همزمان با آغاز کار دولت دوازدهم است، گفت: تعداد کل داوطلبان ثبت‌نام‌شده برای شورای اسلامی شهر اصفهان 841 نفر بود و بیش از 11 جلسه برای بررسی صلاحیت‌ها انجام گرفت.

فرماندار اصفهان گفت: پس از انصراف‌ها و بررسی صلاحیت‌ها 639 نفر برای دست یافتن به 13 کرسی شوراها رقابت کردند.

رضوانی نائینی خاطرنشان کرد: در شهر اصفهان 692 شعبه در 15 ستاد منطقه شهرداری و یک ستاد سیار اخذ رأی وجود داشت که تعداد آرای مأخوذه 760 هزار و 587 رأی بود.

وی بابیان اینکه در شهرستان اصفهان تعداد 964 شعبه اخذ رأی وجود داشت، اظهار کرد: نزدیک به 50 درصد انتخابات استان اصفهان روی دوش فرمانداری اصفهان بود و مابقی روی دوش سایر فرمانداری‌ها بود و همه دستگاه‌ها، ارگانها و نهادها همراهی و همکاری خوبی برای برگزاری باشکوه انتخابات در صحت و آرامش داشتند.

فرماندار اصفهان با آرزوی سلامتی و موفقیت برای اعضای شورای اسلامی شهر، از فعالیت اعضای دوره چهارم شورای اسلامی و شهردار اصفهان به دلیل عملکردشان تقدیر کرد.

رضوانی نائینی تأکید کرد: اصل یک‌صدم قانون اساسی و اصل ایجاد شوراهای اسلامی شهر و روستا نشان‌دهنده اهتمام نظام مقدس جمهوری اسلامی به استفاده از مجموعه متنوع فکرها، مشورت‌ها و دیدگاه‌های مختلف در اداره امور کشور است و این نقطه مقابل نظام‌های استبدادی و ارتجاعی است.

وی خطاب به منتخبان پنجمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: پرهیز از نگاه‌های جناحی، فردگرایی و قوم‌گرایی را در نظر داشته باشید، نگاه خدمت‌گزاری به مردم ضرورت یک شورای موفق و متعهد خواهد بود، بنده با شناختی که از منتخبان دارم به خواست خدا در راه خدمت به مردم موفق خواهند بود.

فرماندار اصفهان بابیان اینکه توفیق و موفقیت شوراها در اداره کشور سرمایه‌های به‌عنوان اعتماد عمومی را افزایش خواهد داد، گفت: این اعتماد عمومی زمینه را برای حضور مردم در مسائل کشور و انتخابات آینده خواهد داشت.

رضوانی نائینی اظهار کرد: امروز آغاز رسمی فعالیت‌های شوراهای اسلامی شهر اصفهان است و مراسم تحلیف بر اساس قانون انجام خواهد شد.

وی بابیان اینکه با توجه به لیاقت و شایستگی مردم بزرگوار شهرستان اصفهان مردمی که در تمامی عرصه‌های نظام حضور چشمگیری داشته‌اند مردم مستحق خدمت هستند، اظهار کرد: باید به نقطه نظرها و دیدگاه‌های مردم توجه کرد و نباید از مردم صرفاً استفاده ابزاری شود.

فرماندار اصفهان خاطرنشان کرد: مصوبات شوراهای اسلامی در کمیته تطبیق فرمانداری موردبررسی قرار خواهد گرفت و امیدوار هستم در مسیر توسعه و عمران اصفهان موفق باشید.

متن سوگندنامه منتخبان شورای اسلامی:

من در برابر کلام ا… مجید به خداوند متعال سوگند یاد می‌کنم و با تکیه‌بر شرف انسانی خویش تعهد می‌نمایم که در حفظ امانت و انجام هرچه بهتر وظایفم و خدمت به مردم کوشا باشم و قانون اساسی و سایر قوانین و مقررات کشور را در چهارچوب وظایف و اختیارات خود مراعات نمایم و در همه زمینه‌ها عدالت و انصاف را در نظر داشته باشم و مادامی‌که در شورای اسلامی شهر عضویت دارم در رعایت صرفه و صلاح و پیشرفت امور شهر و شهرداری اهتمام نمایم (برابر ماده 2-آئین‌نامه اجرایی داخلی و امور مالی).

گفتنی است در این مراسم احمد رضوانی معاون استاندار فرماندار اصفهان،‌ فریبرز امیری معاون سیاسی امنیتی فرمانداری، سید ابوالفضل موسوی و صفرعلی رعایایی از معاونان فرماندار، علیرضا نصر اصفهانی، فتح‌الله معین نجف‌آبادی،‌ عباسعلی جوادی،‌ شیرین طغیانی خوراسگان، کورش خسروی دارانی، فریده روشن، اصغر برشان، پور محمد شریعتی نیا،‌ کورش محمدی ، امیرمحمد زندآور، مهدی مزروعی سبدانی، نصیر ملت و مهدی مقدری به‌عنوان منتخبان پنجمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان حضور داشتند.

به گزارش صاحب‌نیوز، اصغر برشان به‌عنوان عضو و رییس هیئت سنی شورای اسلامی شهر اصفهان در این برنامه حضور داشت.

انتهای پیام/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد