صفحه اصلی » اجتماعی » پزشک باید بردبار، رازدار و آراسته باشد/ انسان هیچگاه از علم پزشکی بی نیاز نمی شود

پزشک عمومی:

پزشک باید بردبار، رازدار و آراسته باشد/ انسان هیچگاه از علم پزشکی بی نیاز نمی شود

پزشک عمومی با اشاره به اینکه پزشکی حرفه ای است که هیچ زمانی انسان از آن بی نیاز نبوده و یک پزشک ماهر علاوه بر داشتن تخصص باید به صفات زیبایی همچون بردباری، رازداری و نیک خلقی و مهارت های ارتباطی آراسته باشد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۴۴ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ فرشاد فرزین به مناسبت روز پزشک در گفت و گویی اظهار کرد: هر وقت اهمیت پزشکی را از نظر دین مبین اسلام کارشناسی می کنیم یا مورد بررسی قرار می دهیم نام بو علی سینا در ذهن ها تداعی می شود.

پزشکی عمومی گفت: روز پزشک به پاس زحمات این مرد بزرگ که ستاره پر فروغ طب در ایران است نام گذاری شده است.

وی افزود: خداوند در آیه ۳۲ سوره مائده می فرماید اگر کسی فردی را از مرگ نجات دهد گویی همه مردم را زنده کرده است که از این آیه به اهمیت نجات انسان و به اهمیت خدماتی که در حفظ جان افراد جهان قرار گرفته پی می بریم.

فرزین تصریح کرد: کلیه افرادی که جان انسان ها را نجات می دهند مشخص می شود که چه خدمات مهمی را انجام داده و با برداشت از قرآن متوجه می شویم نجات جان انسان ها به تنهایی نشانگر اهمیت پزشک و علم پزشکی در دین مبین اسلام است.

پزشک عمومی با بیان اینکه پزشکی یک دانش کاربردی است و برای حفظ و ارتقای تندرستی و درمان بیماریها و بازتوانی تمام بیماری ها آموزش داده شده، تصریح کرد: پزشک در دانش پزشکی به کسی گفته می شود که به این امر مهم اشتغال دارد و وظیفه او برگرداندن سلامت انسان به وسیله مصاحبه و مطالعه و تشخیص بیماری است.

وی تاکید کرد: علم پزشکی بر اساس بعضی از علوم همچون زیست شناسی، فیزیک، علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده است و تلاش بشر برای درمان بیماری ها از ابتدا در یونان باستان وجود داشته است.

فرزین خاطرنشان کرد: از قرن نوزدهم پیشرفت های خوبی در علم پزشکی رخ داده است و آن چه به عنوان یک پزشکی مدرن شناخته شده از قرن نوزدهم میلادی شروع شده و در قرن معاصر و بیستم دانش ژنتیک ظهور کرده و درمان بیماری ها را دچار تحولی جدید کرده است.

پزشک عمومی با اشاره به اینکه پزشکی حرفه ای است که هیچ زمانی انسان از آن بی نیاز نبوده و این در حالی است که پزشکان با یک سوگند متعهد می شوند به نجات زندگی بیماران بپردازند و یک پزشک ماهر علاوه بر داشتن تخصص باید به صفات زیبایی همچون بردباری، رازداری و نیک خلقی و مهارتهای ارتباطی آراسته باشد.

وی گفت: ابوعلی سینا در جهان غرب امیر پزشکان شناخته شده و کمتر ملتی است که به مفاخر خود افتخار نکند و همین مفاخر هستند که موجب می شود تا ملت ها در دوره کنونی شناخته شوند و آنچه ابوعلی سینا را در آن زمان از بقیه جدا می کرد و گل سرسبد پزشکان ایران معرفی می کرد به خاطر علم بالای او بوده است.

پزشک عمومی تاکید کرد: علوم پزشکی در ایران چه گذشته و حال قابل اعتماد و پذیرش تووسط کشورهای همچوار و بین المللی بوده و ما با علمی بنام توریست درمانی سر و کار داریم که بیماران کشورهای دیگر را به ایران فرا می خواند.

انتهای پیام/صبح اردستان/گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد