صفحه اصلی » اجتماعی » کمبود بودجه بهانه همیشگی مسئولان برای کم کاری شده است/ عدم توجه برخی ادارات شهرستان به روستاها

عضو شورای اسلامی شهرستان گلپایگان:

کمبود بودجه بهانه همیشگی مسئولان برای کم کاری شده است/ عدم توجه برخی ادارات شهرستان به روستاها

عضو شورای اسلامی شهرستان گلپایگان گفت: متأسفانه مسئولان شهرستان همه چیز را به اعتبارات ربط داده و کمبود اعتبارات را بهانه ای برای کم کاری و یا عدم حضور در روستاها برای حل مشکلات قرار داده اند.

تاریخ انتشار: ۱۸:۱۶ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱

به گزارش صاحب نیوز؛پعلی اکبر زندی در گفت و گو با خبرنگاران عنوان کرد: یکی از بزرگترین مشکلاتی که همیشه از طریق شوراها و دهیاری ها بیان می شود، عدم توجه بعضی از ادارات و مسئولان شهرستان به موضوعات و مشکلات روستاهاست تا جایی که حتی بعضی از مسئولان در طول دوره چهارم شوراهای اسلامی شهر و روستاها حتی یک بار هم برای رسیدگی به مشکلات به روستاهای توابع شهرستان قدم ننهاده اند.

وی با اشاره به اینکه امروزه جمعیت روستاها را قشر میانسال و یا کهنسال تشکیل داده است، تأکید کرد: این قشر سخت کوش متأسفانه با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند و نیاز به توجه جدی و ویژه ای دارند.

رئیس شورای اسلامی روستای وانشان یکی دیگر از معضلات روستاها را مهاجرت روستائیان به شهرها دانست و بیان کرد: متأسفانه اکنون جوانان روستاها به علت نبود کار و اشتغال و درآمد اقتصادی به شهرها مهاجرت می کنند و این موضوع زنگ خطری برای شهرستان است.

زندی اضافه کرد: امسال به علت کاهش جمعیت روستاها با خطر حذف شدن شوراهای اسلامی بعضی از روستاها مواجه بودیم و باید هر چه زودتر با ایجاد اشتغال در روستاها جمعیت را به این مناطق باز گرداند.

وی با تأکید بر اینکه دامداری و کشاورزی در شهرستان گلپایگان با هم عجین شده و معروفیت خاصی دارد، گفت: معظل بعدی در روستاها نبود صرفه اقتصادی در تولیدات کشاورزی و دامداری است و کشاورزان و دامداران شهرستان با توجه به اینکه درآمد اصلی آن ها از این راه به دست می آید با کمبود درآمد در زندگی مواجه هستند.

عضو شورای اسلامی شهرستان گلپایگان عنوان کرد: جمعیتی که تا چند سال پیش برای تحویل شیر به مراکز جمع آوری شیر مراجعه می کردند بسیار زیاد بود اما امروز آن ها از چرخه تولید خارج شده و کسی نیز جایگزین آن ها نشده است.

زندی افزود: این مشکل به خاطر نبود صرفه اقتصادی در این محصول بوده است زیرا شیر در این چند سال هیچ رشد قیمتی نداشته در صورتی که هزینه تولید بسیار بالا رفته و این موضوع کشاورز و دامدار را مستأصل کرده است.

وی نبود اعتبارات در روستاها را یکی دیگر از معضلات این مناطق دانست و گفت: بسیاری از روستاهای شهرستان مورد درآمدی از جهت وجود کارخانه ندارند تا از محل عوارض دریافتی مسائل و مشکلات عمرانی خود را حل کنند و مبلغ اندکی نیز که برای روستاها در نظر گرفته شده پاسخگوی انتظارات روستائیان از شوراها و دهیاری ها نیست.

رئیس شورای اسلامی روستای وانشان خاطر نشان کرد: امروزه با وجود اینکه تأکید می شود روستائیان در روستاها مستقر باشند ولی برخی از سیاست گذاری ها و برنامه ریزی ها خلاف این موضوع انجام می شود.

وی با اعتراض نسبت به قیمت مسکن مهر در روستاها گفت: مسکن های مهر روستایی قیمتی بالاتر از مسکن مهر در شهرها دارد و متأسفانه بعضی از مسئولان با توجه نکردن به یک سری از مسائل حاشیه ای کشاورزان و روستائیان را با ساخت این چنینی مسکن مهر وادار به مهاجرت کرده اند.

رئیس شورای اسلامی روستای وانشان با اشاره به اصل 44 قانون اساسی عنوان کرد: همان گونه که در برخی از کشورها دامداران با کارخانه های تولیدی مشارکت دارند و در سهام و سود آن شریک هستند می توان به گونه ای اندیشید که دامداران ما نیز بتوانند در شرکت های لبنیاتی دولتی که قابلیت واگذاری دارند سهام دار شوند.

زندی با گلایه از کمبود اختیارات شهرستان گلپایگان اظهار کرد: متأسفانه در هر موضوعی که با سیل اعتراض ها و نارضایتی های مردمی مواجه بودیم، بیان شده که مجوز به صورت مستقیم و بدون اینکه نظر شوراهای اسلامی شهر و یا روستا خواسته شده باشد از استان اصفهان صادر شده است.

وی به کارخانه ها و معادن سنگ شکن شهرستان اشاره کرد و گفت: این معادن و کارخانه ها حتی در کنار باغ ها و منازل مسکونی مردم نیز ایجاد شده اند و وقتی پیگیری می کنیم گفته می شود که مجوز آن ها از طریق استان صادر شده است.

عضو شورای اسلامی شهرستان گلپایگان اظهار کرد: اینکه به خاطر مصالح تعدادی اندک در شهرستان به حقوق مردم توجه نشود موضوعی بسیار ناشایست است و امیدواریم مسئولان در دوره پنجم شوراهای اسلامی شهر و روستاها با اعضاء مشارکت و همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/ دیار عالمان/گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد