1244878_186
۱۷:۵۶ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان:

شرایط مساعد اصفهان برای استان‌گردی/ کاهش دودرجه‌ای دمای استان در هفته آینده

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: شرایط پایدار جوی حاکم بر استان، وضعیت مساعدی را برای استان گردی فراهم کرده است.

حسن خدابخش در گفتگو با خبرنگار صاحب‌نیوز، اظهار کرد: با توجه به اینکه جو نسبتاً پایداری را بر روی استان شاهد هستیم بنابراین برای اکثر نقاط استان آسمانی صاف تا کمی ابری در بعدازظهر وزش باد و در مناطق غربی گاهی افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان تأکید کرد: این وضعیت پایداری جوی، شرایط مساعدی را برای مسافرت رفتن مردم فراهم آورده است.

وی خطاب به شهروندان گفت: شرایط برای استان گردی در حال حاضر مساعد است چرا که وزش باد در استان شدت ندارد حتی برخی از نقاط شرقی استان نیز که قبلاً وزش هایی وجود داشت، دیگر این چنین نیست.

خدابخش با اظهار اینکه پیش بینی می شود در روز شنبه هفته آینده کاهش دو درجه ای هوا را شاهد باشیم، خاطرنشان کرد: البته در یکی دو روز آینده تغییر محسوسی در دمای هوای اکثر نقاط استان به وقوع نخواهد پیوست.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی استان در خصوص بیشینه و کمینه دمایی هوای اصفهان، گفت: پیش بینی می کنیم بیشینه دمای اصفهان به 35 درجه برسد و دمای هوا در خنک ترین ساعات فردا برای اصفهان 19 درجه سانتی گراد باشد.

وی آران و بیدگل و بادرود را با 40 درجه گرم ترین نقطه استان برای امروز و میمه را با 11 درجه خنک ترین نقطه استان برای فردا عنوان کرد.

انتهای پیام/گ.ف