صفحه اصلی » اقتصادی » تشکل های جامعه کارگری پیگیر مشکلات این صنف باشند

امام جمعه اصفهان:

تشکل های جامعه کارگری پیگیر مشکلات این صنف باشند

آیت الله طباطبایی نژاد، امام جمعه اصفهان گفت: نمایندگان و اعضاء اصلی گروه‌ها و تشکّل‌های کارگری به دنبال برطرف کردن مسائل و مشکلات این قشر از جامعه باشند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۳ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سید یوسف طباطبایی ‌نژاد روز پنجشنبه، در دیدار جمعی از پیشکسوتان جامعه اسلامی کارگران استان اصفهان با اشاره به مشکلات بخش کارگری کشور، اظهار کرد: نمایندگان و هیئت روسای تشکل ها و گروه هایی مانند همین گروه باید به دنبال برطرف کردن مشکلات جامعه کارگری در کشور باشند.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه حقوق کارگران باید از طریق قالب های رسمی و اقدامات حقوقی احقاق شود، تصریح کرد: تشکل ها این حقوق را با استناد به قوانین موجود و تصریح به عدم اجرای این قوانین از سوی مسئولان مربوط باید پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه انسان تا زنده است باید کار کند، تصریح کرد: پیشکسوتان می‌توانند با سرمایه اندک خود، تعاونی تشکیل دهند تا در کنار یکدیگر بتوانند موفق به تولید و کسب درآمد شوند البته اینکه برخی از گروه‌ها بدون هیچ سرمایه‌ای و تنها با گرفتن وام و تسهیلات، اقدام به تشکیل تعاونی می‌کنند نادرست است و بدون شک در آینده نزدیک دچار مشکلات مالی و سرمایه‌ای می‌شوند.

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به لزوم آموزش صحیحی کارگران در بخش های مختلف، عنوان کرد: مهارت آموزی برای همه افراد لازم است و افراد خانواده باید به دنبال کسب مهارت های مورد نیاز روز جامعه بروند.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: از جمله اقدام هایی که در زمینه مهارت آموزی انجام شده، نهضت سوادآموزی است، همواره افرادی هستند که در نهضت سوادآموزی، آموزش می‌بینند ولی جمعیت فراگیران کاهش نمی‌یابد چرا که قانون محکمی نداریم که از پرورش کودکان بدون کسب سواد جلوگیری کند.

وی با اشاره به لزوم اصلاح قوانین در زمینه لزوم سوادآموزی افراد در جامعه، خاطرنشان کرد: می توان با وضع قوانینی، افراد بی سواد را از برخی مواهب اجتماعی منع کرد تا همه افراد برای حضور در اجتماع هم که شده به سمت سوادآموزی رفته و هیچ فرد بی سوادی در جامعه وجود نداشته باشد.

انتهای پیام/ ت.ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد