صفحه اصلی » اقتصادی » اصناف سنگرداران «جنگ اقتصادی»/ حمایت از اصناف حمایت از انقلاب اسلامی است

رییس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور:

اصناف سنگرداران «جنگ اقتصادی»/ حمایت از اصناف حمایت از انقلاب اسلامی است

حسن پور، رییس سازمان بسیج اصناف کشور گفت: جبهه اصلی ما در دوران حاضر، جنگ اقتصادی است و هر واحد صنفی سنگری به نام اقتصاد و فرهنگ دارد؛ همانطور که جنگ هشت ساله را پیروز شدیم امروز هم باید با دست به دست هم دادن توطئه اقتصادی دشمن را دفع کنیم.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۰ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ غلامرضا حسن پور شب گذشته در یادواره شهدای بسیج اصناف که به همت ناحیه مقاومت بسیج امام رضا (ع) اصفهان برگزار شده بود اظهار کرد: چهارم شهریور ماه به خاطر شهادت شهید عراقی  روز بسیج اصناف نامگذاری شده است.

وی افزود: در سفری که امام (ره) به پاریس داشتند ایشان پس از 13 سال تحمل سختی زندان، به محضر امام راحل رفت و به عنوان مدیر اجرایی نقش ایفا کرد.

وی با بیان اینکه این شهید موتور محرکه انقلاب بود گفت: پس از پیروزی انقلاب، امام فرمان دادند که به موسسه فرهنگی کیهان برود و آنجا را سامان بدهد که این شهید از آن پس چهره ای فرهنگی به خود گرفت.

رییس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور اضافه کرد: امام فرمودند شهادت این شهید برای من سنگین بود و شهید عراقی یک نفر نه بلکه 20 نفر بود.

حسن پور اضافه کرد: جرم این شهید حزب الهی بودنش بود و باید اذعان کرد که اصناف نقش عمده ای در انقلاب و آرمان های این نهضت بزرگ داشتند.

این مسئول در سازمان بسیج، بیان کرد: 11 هزار شهید اصناف و بازار در حال حاضر، شناسایی و تقدیم نظام اسلامی شده که اطلاعاتشان در نرم افزاری تهیه شده است.

رییس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور بیان کرد: بسیاری از بازاریان ما در دوران جنگ کار خود را رها می کنند و به میدان جنگ می روند و در حال حاضر هم اصناف و بازاریان در میدان نبرد با دشمنان قرار دارند.

حسن پور با اشاره به تعطیلی چند ماهه بازار اصفهان گفت: اکنون جبهه اصلی ما جنگ اقتصادی است و هر واحد صنفی سنگری به نام اقتصاد و فرهنگ دارد و همانطور که جنگ هشت ساله را پیروز شدیم امروز هم باید با دست به دست هم دادن توطئه اقتصادی دشمن را دفع کنیم.

رییس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور با بیان اینکه ما از دولت درخواست همکاری داریم بیان کرد: ما از مشکلات دولت باخبریم اما انتظار همکاری هم داریم.

وی خطاب به اعضای بسیج اصناف گفت: شما اصناف در بازار داخلی و صادرات فرمانده هستید و ما هم سربازی شما را می کنیم.

حسن پور اذعان کرد: تمامی نیروهای بسیج و سپاه و… در خدمت اصناف هستند و وزرای اقتصادی باید ببینند آیا ما با فعالیت های اقتصادی در مسیر اقتصاد مقاومتی حرکت می کنیم.

رییس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور با اشاره به راه اندازی مرکز تجاری ترکیه ای در مرکز تهران گفت: این با کدام یک از سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر انقلاب سازگار است و چرا در سالی که بنام اقتصاد مقاومتی تولید و اشغال نام گذاری شده باید شاهد این دست اتفاق ها باشیم.

وی با اشاره به اینکه هیچ چیز در عالم اتفاقی نیست گفت: شهید حججی زحمت کشیده بود، در اردوهای جهادی شرکت کرده بود، تقوا پیشه کرده و برای همین هم به درجه والای شهادت نائل آمد.

رییس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور با اشاره شهادت این شهید گفت: در دوران جاهلیت هم به ایام حرام احترام می گذاشتند در حالی که داعش شرارت را به اوج خود رسانده است، اما بدانید دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند.

رییس اتاق اصناف اصفهان در ادامه با اشاره به اینکه امنیت و آرامش خود را مدیون شهدا هستیم گفت: در این میان شهدای خانواده های اصناف از هیچ خدمتی فروگذار نکردند.

رسول جهانگیری با بیان اینکه در دوران تحریم ها نیز هیچ گاه اصناف از خدمتی فروگذار نکرده اند گفت: اصناف با عبور از مباحث سیاسی تنها به فکر رونق و آبادانی بودند و همیشه نیز در این راه سربلند هستند.

وی تصریح کرد: اصناف هیچ گونه خواسته ای از دولت ندارند اما وقتی قرار است قانون ویژه ای لحاظ شود باید شرایط اصناف را هم در نظر گرفت.

بر این اساس، خانم عباسی همسر شهید مدافع حرم شهید محسین حججی نیز در این یادواره به ایراد سخن درباره همسرش و زندگی و فعالیت های وی پرداخت.

کسب درآمد و رزش و روزی حلال و تاکید بر ساده زیستی محور سخنان همسر این شهید والامقام جبهه مقاومت اسلامی بود.

انتها پیام/ اصفهان بیدار/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد