صفحه اصلی » اجتماعی » اتمام مرمت مقبره کاوه آهنگر در چادگان/ روستای مشهد کاوه آماده پذیرایی از گردشگران است

سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان چادگان خبرداد؛

اتمام مرمت مقبره کاوه آهنگر در چادگان/ روستای مشهد کاوه آماده پذیرایی از گردشگران است

سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان چادگان گفت: مرمت مقبره منسوب به کاوه آهنگر قهرمان اسطوره ای ایران در روستای مشهدکاوه همزمان با هفته دولت به پایان رسید.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۴ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ نوراله عبداللهی با اشاره به اتمام مرمت مقبره کاوه آهنگر، قهرمان اسطوره ای ایران زمین در روستای مشهد کاوه چادگان، اظهار کرد: کار مرمت مقبره کاوه آهنگر، اسطوره ایرانی همزمان با هفته دولت در روستای مشهد کاوه به اتمام رسیده است.

سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان چادگان ادامه داد: این بنا با حضور اکبر ترکی نماینده مردم شهرستان های فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین، فرماندار شهرستان، امام جمعه و دیگر مسولان شهرستان برای بازدید عمومی بازگشایی شد.

وی با تاکید بر اهمیت تاریخی این مقبره، اذعان کرد: این بنا مربوط به دوره ایلخانی و با قدمت 700 سال از قدیمی ترین بناهای تاریخی برجای مانده در شهرستان است که توسط اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان مرمت شد.

عبیداللهی با اشاره به مشخصات این بنا، خاطرنشان کرد: این بنا دارای گنبدی منحصر به فرد دوپوسته ای و هشتی ورودی است که در مرحله اول، مرمت و سبک سازی، شیب بندی و عایق کاری حاشیه گنبد، کف سازی، بازسازی ضریح چوبی داخل بنا انجام شد.

سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان چادگان ادامه داد: روستای تاریخی مشهد کاوه پذیرای گردشگران و دوستداران فرهنگ و هنر و اسطوره های ایرانی است.

انتهای پیام/ت.ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد