صفحه اصلی » اقتصادی » اجرای طرح آبیاری کم فشار راندمان آبی مزارع گلپایگان را تا ۵۵ درصد افزایش می دهد

مجری طرح عنوان کرد:

اجرای طرح آبیاری کم فشار راندمان آبی مزارع گلپایگان را تا ۵۵ درصد افزایش می دهد

فروزاد مجری طرح آبیاری کم فشار جهاد کشاورزی گلپایگان عنوان کرد: راندمان آبیاری در زمین های گلپایگان حدود ۳۰ درصد بوده که با اجرای طرح آبیاری کم فشار در مزارع این راندمان به ۵۵ درصد افزایش پیدا می کند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۹ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ مجری طرح آبیاری کم فشار جهاد کشاورزی در شهرستان گلپایگان اظهار کرد: راندمان آبیاری در زمین های گلپایگان حدود 30 درصد بوده که با اجرای طرح آبیاری کم فشار در مزارع این راندمان به 55 درصد افزایش پیدا می کند.

محمد فروزاد در گفت و گو با خبرنگار دیار عالمان عنوان کرد: بالا رفتن راندمان از 30 به 55 درصد به این معنی است که یا آب مصرفی در مزارع به نصف کاهش یافته و یا سطح زیر کشت به دو برابر افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی از سال گذشته تاکنون برای حدود 900 هکتار طرح آبیاری کم فشار را ترویج و طراحی کرده است، گفت: نزدیک به 300 هکتار از این طرح ها در روستاهای فیلاخص، قالقان و رباط ابوالقاسم در ماه آینده اجرایی خواهند شد.

مجری طرح آبیاری کم فشار جهاد کشاورزی در شهرستان گلپایگان با بیان اینکه حتی یک هکتار از اراضی زیر دست سد کوچری با وجود انجام کارهای ترویجی از این طرح استفاده نکرده اند، تصریح کرد: این طرح در صورتی که در اراضی تحت پوشش سد گلپایگان اجرا شود راندمان بسیار بالایی خواهد داشت.

فروزاد اضافه کرد: این اراضی به علت شنی بودن آب بیشتری را هدر می دهند که در صورت استفاده از طرح آبیاری کم فشار راندمان آبیاری بالا رفته و می توان در منابع آب صرفه جویی کرد و یا زمین های بیشتری را در این مناطق زیر کشت برد.

انتهای پیام/ دیار عالمان/ گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پانزده + چهار =