صفحه اصلی » اقتصادی » جهاد کشاورزی تیران و کرون پیشتاز در استان اصفهان/ ۱۶۵ فرصت شغلی در هفته دولت ایجاد شد

مدیر جهاد کشاورزی تیران و کرون:

جهاد کشاورزی تیران و کرون پیشتاز در استان اصفهان/ ۱۶۵ فرصت شغلی در هفته دولت ایجاد شد

حاج عابدی، مدیر جهاد کشاورزی تیران و کرون، با بیان اینکه 165 فرصت شغلی جدید در شهرستان ایجاد شد، گفت: تیران و کرون از نظر ایجاد فرصت شغلی در پروژه های هفته دولت مقام اول، از نظر میزان سرمایه گذاری رتبه دوم و به لحاظ تعداد پروژه مقام سوم استان اصفهان را کسب کرد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۰ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن حاج عابدی در گفتگویی با اشاره به افتتاح ۳۰۳ پروژه استانی در بخش کشاورزی در استان اصفهان همزمان با هفته دولت، اظهار کرد: ۳۲ پروژه از این تعداد به شهرستان تیران و کرون تعلق دارد که با اعتباری بالغ بر ۱۹ میلیارد و ۶۴۳ میلیون تومان با مشارکت بخش خصوصی و دولتی به بهره برداری می رسد.

مدیر جهاد کشاورزی تیران و کرون با بیان اینکه ۱۶۵ فرصت شغلی با افتتاح این پروژه ها ایجاد شده است، گفت: تیران و کرون از نظر ایجاد فرصت شغلی در پروژه های هفته دولت مقام اول، از نظر میزان سرمایه گذاری رتبه دوم  و به لحاظ تعداد پروژه مقام سوم استان اصفهان را کسب کرد.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه ها در بخش های متعددی از جمله امور باغبانی، فنی و مهندسی، امور زیربنایی و دام و طیور  مورد بهره برداری قرار می گیرد.

حاج عابدی با اشاره به افتتاح دو طرح جهاد کشاورزی شهرستان توسط استاندار اصفهان، تصریح کرد: واحد پرورش مرغ تخم گذار با ظرفیت ۵۰ هزار قطعه و واحد پرورش قارچ با ظرفیت تولید ۴۴۷ تن قارچ، به ارزش تقریبی سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان با اشتغال زایی ۵۵ نفر روز سه شنبه با حضور استاندار و مسئولان شهرستان به طور رسمی افتتاح شد.

مدیر جهاد کشاورزی تیران و کرون ادامه داد: واحد پرورش گل رز به مساحت پنج هزار و ۲۰۰ متر با ارزش یک میلیارد تومان روز چهارشنبه با حضور معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی افتتاح خواهد شد.

وی یادآور شد: شهرستان تیران و کرون در بخش کشاورزی در دهه فجر سال ۱۳۹۵ رتبه اول استان را به لحاظ تعداد پروژه، حجم سرمایه گذاری و اشتغال کسب کرد.

حاج عابدی گفت: تیران و کرون دارای 21 هزار هکتار اراضی کشاورزی است که 11 هزار هکتار آن زیر کشت بوده و در شش هزار و 400 هکتار آن محصولات باغی از جمله بادام گردو، انگور، محصولات گلخانه ای و گیاهان دارویی کشت شده و در چهار هزار و 600 هکتار دیگر محصولات زراعی از جمله گندم، جو، سیب زمینی، کلزا و ذرت علوفه ای کشت می شود.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون/ گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد