صفحه اصلی » مذهبی » قربانی کردن نمادی از کنار گذاشتن خصلت های حیوانی در انسان است/ همه مردم مبلغ عید بزرگ غدیر باشند

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تیران و کرون:

قربانی کردن نمادی از کنار گذاشتن خصلت های حیوانی در انسان است/ همه مردم مبلغ عید بزرگ غدیر باشند

حجت الاسلام عباسی با بیان اینکه انسان باید انسانی زندگی کند، گفت: اصل حیوانی نماد خوردن خوابیدن و شهوت رانی است و انسان با سر بردین حیوان باید صفات و زندگی حیوانی را قربانی کرده و فضیلت های انسانی را کسب کند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۲۴ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۸

به گزارش صاحب نیوز؛  حجت الاسلام حسن عباسی در گفتگویی روز عرفه را روزی با برکت و نورانی برای عبادت و نیایش دانست و اظهار کرد: خداوند پس از انجام معصیت توسط حضرت آدم علیه السلام به او فرمان وقوف در بهترین مکان را داد و در غروب روز عرفه توبه اش را پذیرفت به همین سبب نیایش پروردگار در این روز برای مسلمانان اهمیت زیادی دارد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تیران و کرون ضمن تبریک آغاز دهه ولایت از عید سعید قربان تا عید سعید غدیر، گفت: حجاج تا عصر روز عرفه در عرفات وقوف می کند و پس از آن در روز عید قربان با قربانی کردن در صحرای منا، منیت های انسانی را قربانی می کنند.

وی ادامه داد: قربانی کردن حیوان مصداق قربانی کردن خصلت های حیوانی انسان و مراتب پایین بشر است و خداوند با واجب کردن قربانی در منا، قربانی کردن خصلت های بد و منیت ها را به حجاج گوشزد کرده است.

حجت الاسلام عباسی با بیان اینکه قربانی کردن در روز عید سعید قربان بر عموم مردم مستحب و بسیار مورد تاکید است، تصریح کرد: توصیه ائمه علیهم السلام و بزرگان دین بر قربانی و اطعام دادن در این روز و کنار گذاشتن سهمی از آن برای فقرا بوده تا بدین سبب مودت و محبت در بین افراد جامعه بیش تر شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تیران و کرون با بیان اینکه انسان باید انسان زندگی کند، افزود: اصل حیوانان نماد خوردن خوابیدن و شهوت رانی است و انسان با سر بردین حیوان باید صفات و زندگی حیوانی را قربانی کرده و فضیلت های انسانی را کسب کند.

وی خاطرنشان کرد: آخرین ماموریت الهی به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در سال نهم هجرت و پس از آخرین حج ایشان هنگام بازگشت برای معرفی جایگزین ابلاغ شد و اهمیت آن تا حدی است که انجام نشدن آن را مساوری با تمام نشدن رسالت بیان فرموده اند.

حجت الاسلام عباسی با بیان اینکه عید غدیر، عید الله اكبر و عید آل محمد و ارزشمندترین و والاترین عید اسلام است، گفت: آغاز اسلام از روز عید سعید مبعث و تکمیل دین در روز عید سعید غدیر خم بوده و تنها مناسبتی که اطعام و نذری دادن در آن مستحب است همین عید می باشد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تیران و کرون با اشاره به کارشکنی های دشمنان اسلام و وهابیت برای کمرنگ کردن غدیر در کشورهای اسلامی، اذعان کرد: همه مردم با هر شغل و فعالیتی و در هر سن و سالی باید برای جلوگیری از رسیدن دشمنان به اهداف خود، معرفی اسلام ناب محمدی به جهانیان و تبیین جایگاه ولایت حضرت علی علیه السلام مبلغ غدیر باشند.

وی ادامه داد: مردم با دادن نذری، برپایی مراسم های سخنرانی، جشن ها و ایستگاه های صلواتی، دید و بازدید، هدیه دادن و مواردی از این قبیل، می توانند علاوه بر پررنگ کردن این عید بزرگ، زمینه آشنایی مردم سایر کشورها را با حضرت علی علیه السلام فراهم کتتد.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون/گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99