صفحه اصلی » مذهبی » برپایی باشکوه عید غدیر در اصفهان همراه با بیان معارف اهل بیت(ع)

در نشست جمعی از هیئت های استان اصفهان مطرح شد؛

برپایی باشکوه عید غدیر در اصفهان همراه با بیان معارف اهل بیت(ع)

نشست جمعی از هیئات مذهبی در مسجدعلوی با حضور جمع کثیری از عاشقان و علاقمندان به آستان حضرت امیرالمونین علی(ع) برگزار شد و مداحان و مدیران هیئت های مذهبی به مداحی و تبیین برنامه های خود برای عید غدیر پرداختند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۵ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ هیئت علوی استان اصفهان به عنوان یکی از هیئت های با سابقه و فعال در برپایی جشن غدیر، در اولین سال خود، نشستی را با عنوان عید غدیر و برپایی جشن های این روز بزرگ، با حضور مدیران، مداحان و خادمان هیئت ها برگزار کرده است.

این نشست که شب گذشته در مسجد علوی با حضور جمعی از عاشقان و علاقمندان به آستان حضرت امیرالمونین(ع) برگزار شد، مداحان و مدیران هیئت های مذهبی به مداحی و تبیین برنامه های خود برای عید غدیر پرداختند.

حمیدر رضا امینی مداح اهل بیت(ع) و عضو فعال مجموعه هیئت علوی اصفهان در خصوص برگزاری این نشست گفت: از جمله برنامه های این نشست، تصمیم گیری برای برپایی 220 جشن، که مجموع دو، 110 جشن به نام امام علی(ع) در اصفهان است.

این فعال فرهنگی، مذهبی افزود: در این جلسه، در خواست ها و پیشنهاد هایی برای هرچه باشکوه تر معارف اهل بیت(ع) مطرح شده است.

این مداح اهل بیت(ع)افزود: در ماه ذی الحجه مناسبت هایی از جمله، روز میلاد امام علی نقی الهادی(ع)، میلاد امام کاظم(ع)، روز مباهله، بیان حدیث شریف ثقلین، بخشش فدک به حضرت زهرا(س) در 14 ذی الحجه، عید غدیر و دیگر مناسبت ها وجود دارد و مقرر شد که مداحان و خطبا در جلسات به این مناسبت ها بپردازند.

امینی، برپایی سفره های احسان امیر المومنین را از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بیان کرد و گفت: برپایی ایستگاه هایی برای توزیع غذا با عنوان سفره احسان امیرالمومنین حضرت علی(ع) همراه با قرائت خطبه غدیر از دیگر موارد مطرح شده در این نشست است.

عضو هیئت علوی استان اصفهان، بررسی حداقل های کار برای تبلیغ عید غدیر در این روز بزرگ را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: آذین بندی ورودی مساجد و حسینیه ها با چراغانی و پرچم، برگزاری کاروان های شادی با رعایت موازین و قوانین و هدیه دادن شاخه گل به مردم، شرح و قرائت فراز هایی از خطبه غدیر در نماز جماعت روز عید از جمله مواردی است که می توان انجام داد.

وی در ادامه افزود: کسبه بازار نیز در برنامه عید غدیر سهمی بسزایی دارند؛ آنها با آذین بندی محل کسب و کار خود با پرچم و جمله هایی از بیانات امیرالمومنین حضرت علی(ع)، تخفیف ویژه در فروش اجناس، پخش نذورات و پذیرایی، تهیه بروشور های تبلیغ عید غدیر و ارائه به مشتریان می توانند نقش مهمی را ایفا کنند.

امینی با بیان اینکه روز عید غدیر مردم می توانند با داشتن روی خوش و نیکو، دیدار از نزدیکان و بزرگان بویژه سادات وعلما، عیادت از بیماران را در برنامه ای خود داشته باشند، افزود: دراین روز بزرگ، تبریک گفتن به یکدیگر با بیان عبارت هایی که خود اهل بیت(ع) به ما تعلیم دادند، نذر کردن برای عید غدیر به نیت رفع مشکلات در زندگی، آراستگی ظاهر از دیگر مواردی است که در این روز می توان انجام داد.

وی تصریح کرد: این نکته که بزرگترین عید ما شیعه ها عید غدیر است را در زندگی خود نهادینه کنیم و به فرزندان مان نیز این موضوع را یاد بدهیم.

وی در پایان به رسالت، رساندن پیام غدیر به فرزندان اشاره کرد و افزود: ما می خواهیم ترویج خطبه خوانی غدیر را توصیه کنیم و بر دوش ما یک رسالت است که پیام غدیر را به فرزندانمان و آیندگان برسانیم.

انتهای پیام/مادحین/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد