صفحه اصلی » اجتماعی » لزوم تشکیل شورای مرکزی برای مدیریت خیریه های استان/ تخصصی شدن خیریه‌ها، خدمت‌رسانی به نیازمندان را تسهیل می‌کند

امام جمعه اصفهان مطرح کرد؛

لزوم تشکیل شورای مرکزی برای مدیریت خیریه های استان/ تخصصی شدن خیریه‌ها، خدمت‌رسانی به نیازمندان را تسهیل می‌کند

امام جمعه اصفهان گفت: اگر همه خیریه ها تحت مدیریت یک شورای مرکزی فعالیت کنند می توان خدمت رسانی به نیازمندان را بر اساس تخصص های خیران دسته بندی و هر خیریه به صورت تخصصی کار کند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۸ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار اعضای انجمن صرع با اشاره به نیات افراد در انجام کار خیر، اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) در روایتی می فرمایند که جز این نیست که اعمال، به نیّت‏هاست و براى هر کس، همان چیزى است که نیّتش را دارد. پس هر که براى تحصیل آنچه نزد خداست، بجنگد، بى گمان، اجرش با خداست و هر کس براى رسیدن به متاع دنیا یا به نیّت یک عِقال بجنگد، جز همانچه برایش جنگیده است، نخواهد داشت.

امام جمعه اصفهان در بیان اهمیت کار خیر برای رضای خدا، عنوان کرد: براساس این حدیث کار خیری که برای خدا انجام می شود حتی اگر کم هم باشد ارزش زیادی داشته و کاری که به نیتی جز رضای خدا انجام می شود، حتی اگر زیاد هم باشد، ارزش کمی دارد.

وی بر لزوم تخصصی شدن خیریه ها تأکید کرد و گفت: انجام دادن چند کار متفاوت توسط یک خیریه باعث می شود کار نیمه و ابتر بماند.

آیت الله طباطبایی نژاد ادامه داد: اگر همه خیریه ها تحت مدیریت یک شورای مرکزی فعالیت کنند می توان خدمت رسانی به نیازمندان را بر اساس تخصص های خیران دسته بندی و هر خیریه به صورت تخصصی کار کند.

نماینده ولی فقیه در استان به اشاره به اهمیت تمرکز خیریه های در موضوعات مشخص، تصریح کرد: خیریه ای که متشکل از جامعه پزشکان است، باید به مسائل درمانی بپردازد و خیریه های جامعه مهندسان باید به امور عمرانی نیازمندان بپردازند.

وی حجم فعالیت خیران در استان اصفهان را مناسب ارزیابی کرد و گفت: استفاده از توان این خیران و ظرفیت های موجود، می توان مشکلات نیازمندان را رفع کرد.

انتهای پیام/ت.ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد