صفحه اصلی » مذهبی » لزوم تقدیر از فعالان اجتماعی در اجلاس پیرغلامان حسینی/ انتقال پیام غدیر از رسالت های مداحان است

مداح اهل بیت (ع) مطرح کرد؛

لزوم تقدیر از فعالان اجتماعی در اجلاس پیرغلامان حسینی/ انتقال پیام غدیر از رسالت های مداحان است

یک مداح اهل بیت(ع) گفت: اصفهان باید پیشنهادی ارائه کند، تا ضمن تجلیل از پیر غلامان و خادمان حسینی، در بین آن ها کسانی را که در کارهای اجتماعی نیز پیش قدم و موفق بوده اند، به اجلاس معرفی کنند تا یک الگو بشوند.

تاریخ انتشار: ۱۸:۲۶ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۹

به گزارش صاحب نیوز؛علی محمود زاده مداح و پیر غلام اهل بیت(ع) در گفتگویی پیرامون، برگزاری اجلاس پیرغلامان و خادمان حسینی در استان اصفهان بیان کرد: اصفهان باید به عنوان پیشتاز وارد عمل بشود و پیشنهادی ارائه کند، تا ضمن تجلیل از پیر غلامان و خادمان حسینی که زحمت کشیدند و برای سید الشهدا(ع) نوحه خواندند، در بین آنها، کسانی که در کارهای اجتماعی نیز پیش قدم و موفق بوده اند را، به اجلاس معرفی کنند تا یک الگو بشوند.

عضو شورای عالی بسیج مداحان افزود: ما باید یک خروجی داشته باشیم و خروجی آن صرف یک مداحی و روضه خوانی تنها نباشد بلکه خروجی آن این باشد که چه کسی توانسته به بندگان خدا خدمت بیشتری کند.

وی اضافه کرد:خدمت به بندگان خدا و آگاهی دادن به آنها در هر امور فضیلتش زیاد است و چه بهتر که این عمل را یک خادم، نوکر و مداح حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، انجام دهد.

این پیر غلام اهل بیت(ع) با اشاره به ایام محرم و تاثیری گذاری مداحان در مخاطبان گفت: مداحانی که در ایام محرم، جمعیتی در جلسات آنها حضور دارند، خط دهی کنند.

وی در ادامه افزود: مداحان در ایام محرم ضمن روضه خونی و عزاداری برای امام حسین(ع)، در ارتباط با حجاب، جوان، کمک کردن و حتی بهداشت، درمان و پیشگیری صحبت کنند.

این مداح اهل بیت(ع) با اشاره به بیماری های مانند دیابت و سرطان و توجه به موضوع پیشگیری از این گونه بیماری ها اظهار کرد: اگر برای پیشگیری  هزینه کنیم و نگذاریم کسی دچار بیماری شود، هزینه آن کمتر از هزینه درمان است و یک مداح می تواند با یک اشاره به آن موضوع، مخاطبش را در خصوص پیشگیری، بیدار کند.

این فعال اجتماعی و مذهبی، انتقال پیام غدیر به مردم را از رسالت مداحان دانست و افزود: همه ما مسئولیم که پیام غدیر را نسل به نسل انتقال دهیم و  وظیفه داریم که در جامعه مکتب مولا امیرالمونین را برقرار کنیم.

محمود زاده در پایان به جذب جوان ها و مشارکت دادن آنها در برنامه ها اشاره کرد و گفت: جوان ها را در امور مشارکت بدهیم، اشکالی ندارد که در یک جلسه، پیر غلام نخواند، اگر جوان بخواند هم لذت می برد و هم جذب می شود.

وی افزود: در امور اجرایی هیئت نیز باید بدین صورت عمل شود تا جوان ها را جذب کنیم.

انتهای پیام/مادحین/گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد