صفحه اصلی » اجتماعی » لزوم ذبح دام‌ در کشتارگاه‌های مجاز/ گوشت قربانی را پس از ۲۴ ساعت نگهداری در یخچال مصرف کنید

مدیر شبکه دامپزشکی تیران و کرون مطرح کرد؛

لزوم ذبح دام‌ در کشتارگاه‌های مجاز/ گوشت قربانی را پس از ۲۴ ساعت نگهداری در یخچال مصرف کنید

مدیر شبکه دامپزشکی تیران و کرون با توصیه نسبت به انجام ندادن کشتار قربانی در معابر، منازل و محل های غیر مجاز، گفت: کشتار حیوانات در کشتارگاه های مجاز و تحت نظارت شبکه دامپزشکی موجب جلوگیری از انتقال هر گونه بیماری به انسان خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۷:۰۹ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ فضل الله صالحی در گفتگویی ضمن تبریک عید سعید قربان، اظهار کرد: بیماری های مشترکی بین دام و انسان از جمله سل، تب مالت، هاری، شاربن و تب کریمه کنکو وجود دارد که برای جلوگیری از انتقال آن به انسان باید در انجام قربانی حیوان موارد بهداشتی را رعایت کرد.

مدیر شبکه دامپزشکی تیران و کرون ضمن توصیه نسبت به انجام ندادن کشتار قربانی در معابر، منازل و محل های غیر مجاز، گفت: کشتار حیوانات در کشتارگاه های مجاز و تحت نظارت شبکه دامپزشکی موجب جلوگیری از انتقال هر گونه بیماری به انسان خواهد شد.

وی افزود: کارشناسان شبکه دامپزشکی در کشتارگاه علاوه بر انجام معاینات قبل از کشتار و نظارت بر ذبح شرعی دام، معاینات پس از کشتار را انجام داده و پس از تایید سلامت گوشت، نسبت به مهمور کردن آن به مهر دامپزشکی و چسباندن لیبل مشخصات گوشت، کیفیت و تاریخ مصرف اقدام می کنند.

صالحی با اشاره به اهمیت ذبح بهداشتی دام، یادآور شد: گروه بازرسان سیار نظارت بر بهداشت گوشت و مواد غذایی شبکه  دامپزشکی در خصوص کشتار در مکان هایی غیر از کشتارگاه های مجاز آمادگی نظارت بر سلامت لاشه ها را دارند.

مدیر شبکه دامپزشکی تیران و کرون ادامه داد: گوشت دام هایی که خارج از شرایط ذبح بهداشتی کشتار می شوند باید به مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت در دمای ۲ الی ۸ درجه یخچال نگه داری شوند تا از انتقال احتمالی بیماری تب کریمه کنکو به انسان جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه کشتار در کشتارگاه تیران در روز عید قربان به صورت رایگان انجام می شود، خاطرنشان کرد: این کشتارگاه  از ساعت ۶ الی ۱۰ جمعه صبح آماده خدمت رسانی به متقاضیان خواهد بود.

صالحی گفت: سلامت دام تهیه شده برای ذبح از اهمیت بالایی برخوردار است لذا باید نسبت به خرید دام از کنار معابرو افراد ناشناس خودداری شود.

مدیر شبکه دامپزشکی تیران و کرون افزود: شبکه دامپزشکی تیران در روز عید سعید قربان از ساعت ۷ و نیم الی ۱۲ صبح آماده راهنمایی و پاسخگویی به شهروندان شهرستان خواهد بود.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون/گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99