صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » هفته نکوداشت تیران و کرون از ۲۵ تا ۳۱ شهریور برگزار می شود/ فراخوان برای مشارکت عمومی در این برنامه

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تیران و کرون:

هفته نکوداشت تیران و کرون از ۲۵ تا ۳۱ شهریور برگزار می شود/ فراخوان برای مشارکت عمومی در این برنامه

معینی، سرپرست اداره ارشاد تیران و کرون گفت: هفته نکوداشت شهرستان تیران و کرون برای اولین بار از تاریخ 25 تا 31 شهریور ماه با برپایی برنامه های مذهبی، فرهنگی، هنری و ورزشی با همکاری ارگان ها و نهادهای خصوصی برگزار می شود.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۳ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ علی معینی در گفتگویی با اشاره به نامگذاری ۲۵ تا ۳۱ شهریور به نام هفته نکوداشت شهرستان تیران و کرون، اظهار کرد: هفته نکوداشت فرصتی برای معرفی و ترویج فرهنگ و آداب و رسوم شهرستان است و با هدف معرفی تیران و کرون و بیداری مردم در بازگشت به فرهنگ، آیین و سنن نهفته و آشکار برگزار می شود.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  تیران و کرون در بیان عناوین روزهای هفته نکوداشت، گفت: روز شنبه با عنوان ورزش و سلامت فردی و اجتماعی، یکشنبه اقتصاد و تولید، دوشنبه فرهنگ و هنر، سه شنبه میراث فرهنگی و گردشگری، چهارشنبه روز جوان، پنج شنبه علم و فناوری و جمعه روز ایثار و شهادت نامگذاری شده است.

وی با اشاره به برگزاری برنامه های متعدد فرهنگی، مذهبی، هنری و ورزشی در این هفته توسط ادارت، ارگان ها و نهاد های خصوصی، تصریح کرد: برپایی نمایشگاه و فروشگاه، برگزاری نمایش، تئاتر خیابانی، موسیقی، مسابقات فرهنگی هنری، ورزشی، یادواره شهدای شهرستان، تورهای گردشگری و رونمایی از کتاب مردم شناسی شهرستان از جمله برنامه های پیش بینی شده در این هفته است.

معینی با بیان اینکه نمایشگاه و فروشگاه به مدت یک هفته در ورزشگاه تختی برگزار می شود، یادآور شد: شهروندان شهرستان برای رزرو غرفه و معرفی محصولات و آثار خود در نمایشگاه یا تبلیغات و پشتیبانی از برنامه ها می توانند به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه کنند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با دعوت از مردم برای حضور پرشور و گسترده در برنامه های این هفته، اذعان کرد: زدوردن گرد خمودگی و بی تفاوتی از جامعه به واسطه ایجاد شور و نشاط و مشارکت عمومی از جمله مزایای برگزاری هفته نکوداشت است که در کنار اهمیت دادن به طایفه ها و قوم ها، آثار خوب و مثبتی را به همراه دارد.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون/ گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99