صفحه اصلی » اقتصادی » وضعیت اشتغال و معیشت در روستاها مناسب نیست

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس؛

وضعیت اشتغال و معیشت در روستاها مناسب نیست

بختیار نماینده مردم گلپایگان و خوانسار با اشاره به اینکه تاکنون کارهای بزرگی در روستاها انجام گرفته است، تصریح کرد: علاوه بر خدمت رسانی در روستاها همچون بهداشت و درمان و آموزش و …باید کارافرینی و صنایع تبدیلی اجرائی و عملیاتی شود تا شاهد رونق اشتغال باشیم.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۵ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ نماینده مردم گلپایگان و خوانسار گفت: وضعیت اشتغال و معیشت و همچنین اقتصاد در روستاها مناسب نیست.

علی بختیار روز شنبه در آیین افتتاح اولین فاز پروژه آبرسانی جلگه که در مسجد رباط سرخ گلپایگان برگزار شد اظهار کرد: روستاهای ما با مشکلات عدیده ای مواجه هستند.

وی با بیان اینکه دولت و مجلس باید با هم دلی در مسیر خدمت گزاری به روستاها و رفع موانع تولید و اشتغال گام های موثری را بردارند، عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی لایحه مهمی را به تصویب رسانده که 1/5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای کار آفرینی در روستاها برداشت شود.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار با اشاره به اینکه تاکنون کارهای بزرگی در روستاها انجام گرفته است، تصریح کرد: علاوه بر خدمت رسانی در روستاها همچون بهداشت و درمان و آموزش و …باید کارافرینی و صنایع تبدیلی اجرائی و عملیاتی شود.

بختیار خاطرنشان کرد: فرمانداری و بخشداری موانع در روستاها را بردارند تا امکان سرمایه گزاری و جذب حداکثری در روستاها محقق شود.

 

 361 روستا در اصفهان تحت پوشش آبرسانی سیار قرار دارد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان نیز گفت: از یک هزار و  339 روستای سطح استان 361 روستا در اصفهان تحت پوشش آبرسانی سیار هستند.

محسن قرائتی عنوان کرد: پروژه مجتمع آبرسانی به مجتمع 41 روستای جلگه شهرستان به طول 70 کیلومتر طراحی شده است که به بیش از دو هزار متر مکعب مخزن نیاز دارد.

وی افزود: علاوه بر اینکه ایستگاه های موجود احتیاج به بهسازی دارد به تعدادی ایستگاه پمپاژ نیز نیازمندیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان با اشاره به اینکه یکی از سیاست های وزارت نیرو رفتن به سمت مجتمع های آب رسانی است تصریح کرد: در استان تنها دو شهرستان گلپایگان و خوانسار است که روستاها تحت پوشش یک مجتمع آب رسانی طراحی شده است.

قرائتی هدف از این مجتمع ها را رساندن آب سالم و پایدار به روستاها بیان کرد: امیدواریم تا پنج ماه آینده عملیات احداث فاز اول این مجتمع به اتمام برسد.

وی تصریح کرد: قرارداد فاز اول این پروژه به طول 10 کیلومتر با پیمانکار بسته شده است که کلنگ آن در منطقه مسکن مهر به زمین زده شد که در این فاز 18 روستای شهرستان از آب پایدار استفاده خواهد کرد.

قرائتی افزود: مرحله اول کلنگ زنی از مخزن شهرک الوند به سمت رباط سرخ خواهد رفت و از این روستا به مجتمع سعید آباد وصل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این آب از تصفیه خانه آب شهری پمپاژ می شود مطرح کرد: خصوصیت ساخت این پروژه به گونه ای است که 90 درصد نیازی به مصرف انرژی ندارد.

 سال گذشته 12 روستای شهرستان از نعمت آب سالم و پایدار برخوردار شدند

مدير امور آبفاز شهرستان گلپایگان گفت:  سال گذشته 12 روستای شهرستان از نعمت آب سالم و پایدار برخوردار شدند.

اسفندیار ریاحی بیان کرد: در این پروژه اصلاح شبکه و احداث مخازن ذخیره در نظر گرفته شده است.

وی افزود: امور آب و فاضلاب روستائی شهرستان گلپایگان با تعداد 49 روستا، 270 کیلومتر شبکه و 90 کیلومتر خط انتقال، 708 مشترک دارد.

انتهای پیام/ دیار عالمان/ پ

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد