صفحه اصلی » اقتصادی » نبود نقدینگی و خشکسالی مهم ترین دغدغه تعاونی های روستایی است

رئیس اداره تعاون روستایی اردستان:

نبود نقدینگی و خشکسالی مهم ترین دغدغه تعاونی های روستایی است

رئیس اداره تعاون روستایی اردستان گفت: عدم نقدینگی، وجود واسطه و دلالان، خشک سالی متوالی از مهم ترین مشکلات تعاونی های اداره تعاون است.

تاریخ انتشار: ۱۶:۱۴ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ عبدالرضا عابدانزاده به مناسبت 13 شهریور روز تعاون در گفت و گویی اظهار کرد: ظرفیت های موجود شهرستان اردستان فرصت بسیار مغتنمی برای تعاونی های روستایی است.

رئیس اداره تعاون روستایی اردستان گفت: هدف از خرید محصولات کشاورزی، کاهش دغدغه کشاورزان در بازاریابی و قطع دست دلالان بوده که با واقعی شدن قیمت ها کشاورزان هم از این امر راضی هستند.

وی افزود: 18 تعاونی وجود دارد که چهار تعاونی روستایی با 9 هزار عضو و 10 تعاونی کشاورزی با سه هزار و 450 نفرعضو و دو تعاونی تولیدی روستایی با 350 عضو فعالیت داشته و یک نظام صنفی کشاورزی نیز با چهار هزار بهره بردار و یک اتحادیه روستایی فعالیت می کنند.

عابدانزاده با اشاره به عدم مشارکت اعضای فعال در مجامع تصمیم گیر، تصریح کرد: عدم نقدینگی، وجود واسطه و دلالان، خشک سالی متوالی، مهاجرت روستائیان و خالی شدن از سکنه، موازی کاری و سپردن اکثر امور مربوطه به بخش خصوصی از مهم ترین مشکلات تعاونی های اداره تعاون است.

رئیس اداره تعاون روستایی اردستان وظایف تعاونی ها را تهیه و توزیع نهاده های دامی و کشاورزی از قبیل کود، بذر، سم، علوفه، سبوس و کنسانتره اعلام کرد و افزود: خرید و فروش محصولات کشاورزی اعم از گندم، جو و گلرنگ در این اداره انجام می شود.

وی ادامه داد: اداره تعاون روستایی اردستان را از ابتدای سال 96 چهار هزار تن جو و دو هزار تن گندم بصورت تضمینی از کشاورزان، تحویل و به سیلوی کاشان ارسال کرده است.

عابدانزاده همچنین تاکید کرد: تهیه و توزیع سه هزار تن سبوس یارانه ای بین گاوداران، تهیه و توزیع 60 تن سیب و پرتغال به منظور طرح تنظیم بازار، تهیه و توزیع100 تن جو از طریق بورس از فعالیت های این اداره بوده است.

انتهای پیام/صبح اردستان/گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99