صفحه اصلی » اجتماعی » کم کاری مسئولان سابق نسبت به رفع کمبودهای تیران و کرون/ ساخت بیمارستان مستلزم برنامه ریزی است

در جلسه کمپین مردمی حامیان احداث بیمارستان مطرح شد؛

کم کاری مسئولان سابق نسبت به رفع کمبودهای تیران و کرون/ ساخت بیمارستان مستلزم برنامه ریزی است

سخنگوی کمپین مردمی حامیان احداث بیمارستان تیران و کرون ضمن گلایه از کم کاری مسئولان سابق در ساخت بیمارستان، گفت: فرصت های خوبی برای رفع کمبودها و حل مشکلات وجود داشته که با بی توجهی و اهمال برخی مسئولان از دست رفته است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۰ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ سی و هفتمین جلسه کمپین مردمی حامیان احداث بیمارستان تیران  و کرون با حضور مردم و سخنرانی فرماندار شهرستان در محل برگزاری جلسات بیمارستان جنب بانک کشاورزی تیران برگزار شد.

سخنگوی کمپین مردمی حامیان احداث بیمارستان ضمن گلایه از کم کاری مسئولان سابق در ساخت بیمارستان، اظهار کرد: فرصت های خوبی برای رفع کمبودها و حل مشکلات شهرستان تیران و کرون وجود داشته که با بی توجهی و اهمال برخی مسئولان از دست رفته است.

حمید شیرازی با بیان اینکه بیش از 60 درصد جمعیت تیران و کرون روستایی هستند، گفت: دسترسی به بیمارستان به عنوان یکی از  نیازهای ضروری مردم در شهرستان خواسته و مطالبه به حقی است که باید هر چه سریعتر مسئولان نسبت به تحقق آن اقدام کنند.

وی افزود: حفظ استقلال شهرستان در دریافت گواهینامه موتور سیکلت، دوبانده شدن جاده تیران به سامان و تیران چادگان، رسیدگی به سیستم حمل و نقل بین جاده ای فرسوده شهرستان و توسعه بخش گردشگری با صدور مجوز ساخت باغ ویلا از جمله درخواست های دیگر مردم از مسئولان شهرستان است.

فرماندار تیران و کرون احداث بیمارستان مجهز را یکی از مطالبات بحق مردم شهرستان تیران و کرون عنوان و تصریح کرد: ساخت بیمارستان مستلزم برنامه ریزی دقیق و حساب شده است تا از بروز مشکلان حین انجام کار پیشگیری شود.

علی رحمانی، گفت: تلاش برای پیشرفت کار در ساخت بیمارستان تیران و کرون در حال انجام است و مراحل اداری و ثبت مجوز به زمان زیادی احتیاج دارد که در عوض کار به صورت اساسی پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه ساخت بیمارستان سه رکن ساختمان، تجهیزات و پرسنل را با هم احتیاج دارد، خاطرنشان کرد: باید صلاح و منفعت مردم در نظر گرفته شود و ساخت بیمارستان بدون وجود کادر پزشکی و پرستاری دائم فایده ای ندارد و  مانند برخی بیمارستان های دیگر با شکست مواجه خواهد شد.

رحمانی افزود: پزشک بیمارستان باید حتما به صورت دولتی باشد چرا که پرشک خصوصی هزینه زیادی را در برداشته و صرفه اقتصادی ندارد و کیفیت خدمت به مردم را دچار مشکل می کند.

فرماندار تیران وکرون  یادآور شد: بالغ بر سه میلیارد تومان بودجه تا کنون در بخش درمان وارد شهرستان شده و یک میلیارد تومان برای درمانگاه عسگران هزینه شده است هم چنین درمانگاه تامین اجتماعی تا اوخر سال آماده تحویل خواهد شد.

وی افزود: 40 درصد هزینه بیمارستان درخواست شده باید توسط خیران شهرستان تامین شود و 60 درصد دیگر توسط دولت در  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با پیگیری های نماینده مجلس و فرمانداری شهرستان پرداخت خواهد شد.

رحمانی در ادامه به بررسی سایر درخواست های مردمی در این جلسه پرداخت.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99