photo_2017-09-04_15-55-26 copy
۰۹:۱۷ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۵

زنگ خطری برای والدین؛

چالش نهنگ آبی؛ بازی اینترنتی که نوجوانان را به کام مرگ می کشاند!

بازی خطرناک اینترنتی به نام چالش نهنگ آبی از سال ۲۰۱۳ در جهان و بیشتر در میان نوجوانان شایع شده‌ و تاکنون منجر به مرگ بیش از ۱۳۰ نفر در کشورهای مختلف شده‌ است که متاسفانه تاکنون به ایران نیز سرایت کرده است.

به گزارش صاحب نیوز؛ «چالش نهنگ آبی» در سال 2013 توسط یک دانشجوی روانشناسی روس تبار طراحی و ساخته شده است.

این بازی همانطور که پیش تر عنوان شده بود یک بازی خطرناک بخصوص در قشر نوجوانان است که در نهایت آنها را ترغیب و تشویق به خودکشی می کند. طراح این بازی که در سال 2015 در جریان اولین خودکشی مربوط به این بازی دستگیر شده است، هدف از ساخت این بازی را از بین بردن کسانی می داند که برای جامعه انسانی هیچ مزایایی نداشته و احساس پوچی می کنند.

بازی نهنگ آبی، در حقیقت یک چالش اینترنتی است که از 50 مرحله گوناگون طراحی شده است و در هر مرحله از بازیکن خواسته می شود کاری را انجام دهد و پس از آن بازیکن به مرحله دیگر وارد می شود. در اولین مرحله از بازی نهنگ آبی ، از بازیکن خواسته می شود که روی دست خود یک نهنگ را با استفاده از تیغ، حک کرده و آن را برای طراحان بازی ارسال کند.

پس از این مرحله به ترتیب مراحل سخت تر و سخت تر می شود. از جمله انجام کارهای خطرناک، رفتن به مکان های پرخطر و سلفی گرفتن و پریدن و بالا رفتن از ارتفاعات. هر چه بازیکن به مراحل بالاتر می رسد، کارهای خواسته شده از او بیشتر و سخت تر خواهد شد تا اینکه در نهایت و در مرحله پنجاهم بازی که مرحله آخر بازی محسوب می شود، از بازیکن خواسته می شود تا خودکشی نماید.

نقش والدین در جلوگیری از چالش نهنگ آبی

نوجوانان به سبب این که در برهه سنی خاصی قرار دارند، بیشترین تاثیرات را از محیط اطراف خود می پذیرند. به همین جهت اگر ما به عنوان والدین آن ها نتوانیم شرایط روحی و جسمی نوجوانان را درک نموده و اقدام متناسبی را در جهت رفع نیازهای آنان انجام ندهیم، بعید نیست که به افسردگی مبتلا و به سوی انجام چنین اعمال خطرناکی برای جلب توجه بیشتر اقدام نمایند.

http://fa.euronews.com/2017/03/30/warning-over-suicide-game

انتهای پیام/ ت.ت