صفحه اصلی » سیاسی » فتنه گران سال 88 مخالف غدیر بودند/ زنده نگهداشتن مکتب غدیر وظیفه همه است

کارشناس سیاسی مطرح کرد:

فتنه گران سال 88 مخالف غدیر بودند/ زنده نگهداشتن مکتب غدیر وظیفه همه است

غدیر، عاشورا و ظهور سه واژه ای است که نیازمند سیر مراحل وجودی خویش در بین جهانیان است و باید بشریت با این سه واژه آشنا شوند تا شزلیط برای منجی عالم بشریت آماده شود.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۶ - جمعه ۱۳۹۶/۰۶/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ اسلام تنها مكتبى است كه انسان را مى سازد و بهترين برنامه ها را براى رشد و ترقى او، ارائه مى دهد.

اسلام در تمام قسمتهاى اعتقادى، عبادى، سياسى،  نظامى، فرهنگى، اقتصادى ، اجتماعى و بهداشتى ، برنامه هاى مخصوص دارد و براى اينكه يك جامعه نمونه بوجود آيد، دو عامل مهم قانون الهى و رهبرى الهى و مردمى را لازم مى داند.

اکنون به سراغ یکی از کارشناسان مسائل سیاسی رفتیم و در این مباحث از وی سوال کردیم. حسین جدیدی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگوی تفصیلی با خبرنگار دهاقان بیدار اینگونه پاسخ داد:

 پیام غدیر برای مسلمانان  چه چیزی بود؟

اسلام دین کامل و جامع است و برنامه‌ای مدون برای اداره زندگی بشر در تمام عرصه‌های فردی و اجتماعی دارد، لذا پیام جاودانه غدیر این بود که دین از سیاست جداناپذیر است.

تربیت انسان دینی احتیاج به تأسیس یک جامعه دینی دارد و تأسیس آن فرآیندی است که تنها از طریق حکومت دینی امکان‌پذیر است.

تلاشهای عالمان و مومنان از صدر اسلام تا کنون برای ایجاد حکومت اسلامی به چه صورت بوده است؟

انقلاب اسلامی ایران به عنوان جلوه‌ای از عینیت و تحقق آرمان پیامبر در غدیر خم است و نیز با اجرایی کردن نظریه حاکمیت ولایت فقیه به‌عنوان استمرار امامت کارآمدی دین را برای اداره بشر اثبات کرد.

ولایت مهمترین و اصلی ترین رکن حکومت اسلامی است که نشأت گرفته از پیام غدیر است و ما نیازمند مرور پیام غدیر هستیم.

به نظر شما ضرورت وجود غدیر برای جامعه اسلامی چیست؟

غدير ضرورتى بود كه بايد براى هدايت و ارشاد مردم و ادامه رسالت انبياى الهى به وجود مى آمد، و شخصى كه بتواند چنين رسالتى را عهده دار شود كسى جز على (ع )که تربيت شده مكتب پيامبر عظيم الشأن اسلام، حضرت محمد (ص ) و مفسر بزرگ قرآن است نبود.

آیا غدیر متعلق به شیعه است یا همه جهانیان می توانند از غدیر بهره مند شوند؟ 

حضرت آقا فرمودند: «غدیر متعلق به شیعه نیست، غدیر متعلق به همه جهان است و اگر از آمریکای لاتین هم کسی بخواهد از غدیر بهره ببرد می تواند خصوصیت غدیر در مسئله ولایت است، آن عاملی که ضامن اجرای احکام است، حکومت اسلامی و حاکمیت قرآن است والا اگر آحاد مردم، ایمان و عقیده و عمل شخصی داشته باشند لیکن حاکمیت چه در مرحله قانون‌گذاری و چه در مرحله اجرا در دست دیگران باشد، تحقق اسلام در آن جامعه به انصاف دیگران بستگی دارد».

راه سعادت امروز جامعه اسلامی چیست؟ 

تمسک به ولایت خداوند و زنده نگه داشتن مکتب غدیر، وظیفه همه مسلمانان است. چون غدیر تنها یک واقعه تاریخی نیست، که مربوط به برهه ای از زمان خاص باشد بلکه غدیر راه سعادت، راه هدایت، راه زندگی همه انسانها را در تمام زمانها ترسیم می کند و به همین دلیل است که پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله و سلم) از همه مسلمانان حاضر در حجه الوداع در غدیر خم می خواهد که پیام غدیر را حاضران به غایبان و پدران به فرزندان خود تا روز رستاخیز برسانند.

 

چه رابطه ای بین غدیر، عاشورا و انقلاب اسلامی و ظهور امام زمان (عج) وجود دارد؟ 

باید جهان اسلام منصفانه بسیج شوند و با پیام غدیر بر تفکر و فعالیت وهابیت و داعش و همفکران آنها یورش برده و سلاح تهاجم و تخریب و تکفیر را از آنها بگیرند؛ باید دشمن را خلع سلاح کرد؛ باید حرف دشمن و تهاجم او را با اندیشه پاسخ داد زیرا اکنون ما در منطقه با جنگ فکری و فرهنگی روبرو هستیم تا جنگ نظامی.

آنچه که باعث جنگ نظامی می شود، عدم تفکر و فرهنگ صحیح مبتنی بر قرآن و عترت(ثقلین) است. همان مسأله ای که امت اسلام بعد از رسول گرامی اسلام(ص) فراموش کرد.

واقعه کربلا نشانه انحطاط  و وارونگی دین نزد مسلمانانی است که در همان قرن اول اسلامی زندگی می کردند زیرا در میان آنها امکان این رخداد به وجود آمده بود که شبیه ترین فرد از لحاظ اخلاقی و علمی و رفتاری به رسول خدا صلی الله علیه و آله را به همراه یارانش به شکل وقیحانه ای کشتند و خاندانش را اسیر کردند.

عاشورا کودتای منکرین غدیر بود  که با توجه به فراموشی مسلمانان از مسئله غدیر بر سر جامعه اسلامی آمد و پس از مصیبتهائی که  بر سر  اهل بیت عصمت و طهارت از خانه نشینی حضرت علی علیه السلام، شهادت حضرت فاطمه  (س) و شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام  عاشورا با آن وسعتش رخ داد  که هنوز هم باید عده ای قابل تصور نیست که امکان دارد امت رسول خدا پاره تن او را به شهادت برسانند.

انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) برای ایجاد زمینه ظهور امام زمان و تحویل حکومت به صاحب اصلی آن  ایجاد شد. انقلاب اسلامی دنباله غدیر بود  و دشمن برای نابودی نظام اسلامی از هیچ اقدامی فرو گذار نیست.

او از گزینه نفوذ و رقیب سازی استفاده کرده و نمی خواهند جامعه اسلامی تحت زعامت ولایت فقیه که بر گرفته از غدیر است اداره شود.

دشمنان نیز برای تحقق اهدافشان به همه رسانه ها ابلاغ کرده اند که نباید حرف رهبر انقلاب در رسانه هایشان برجسته شود و از آنجا که ۸۰ درصد رسانه های دنیا در اختیار صهیونیست ها است باید برای تحقق تمدن اسلامی و پنج گام مهم نظام اسلامی کاری کنیم که سخن اماممان به گوش مردم برسد.

در فتنه 88 که مهمترین هدف فتنه‌گران براندازی نظام و شکستن جایگاه ولایت فقیه بود،  بعد از آن که فتنه گران در سال ۸۸به مقدسات شیعه توهین کردند مساجد را آتش زدند و به عزادراران حسینی سنگ زدند و در روز عاشورا سوت و کف زدند مردم انقلابی با بصیرت کاسه صبرشان سر آمد و حماسه تاریخی ۹ دی را به وجودآوردند.

مردم ولایتمداری خود شان را ثابت کردند و بساط فتنه و فتنه گران را برچیدند، آنها مشت محکمی بر دهان استکبار، آمریکا، اسراییل، انگلیس و منافقان داخلی زدند.

9دی برخاسته از بصیرت ، دشمن شناسی، وقت شناسی، حضور درعرصه مجاهدانه، یک حرکت عظیم و ماندگار مردمی شبیه حرکت مردم در روزهای انقلاب است.

این روز یکی از روزهای بسیار حساس و سرنوشت ساز تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی است و اگر بعد از رحلت پیامبر امت اسلام با بصیرت در صحنه حضور پیدا می کردند جامعه اسلامی دچار انشقاق نمی شد.

کاستی در رفتار ما در خصوص حضرت حجت (عج) هم وجود دارد زیرا او امامی است که جانشین پیامبر وحی و حاضر در بین مردم زندگی می کند و از شرایط  دنیا خبر دارد، اما هنوز جهان را آماده نمی بیند که نهضت خدایی خود را شروع کند.

مسئولیت تأخیر ظهور هم بطور مستقیم متوجه مردمی است که به وضع کنونی رضایت دارند و از جان و دل خود برای ظهور آن حضرت دعا نمی کنند.

آنها خود را به شکل علمی و عملی برای ظهور آماده نمی کنند، آیا کسی را می شناسید که شبانه روز با این حقیقت مأنوس باشد و به آن عمل کند؟

از اینجاست که می توانیم بگوییم امام عصر علیه السلام در میان معتقدان به خودش هم غریب است، چه رسد به دیگران.

پیامهای غدیر و عاشوراء در میان معتقدان هم به درستی فهم و عمل نمی شود، چه رسد به دیگران.

انتهای پیام/ دهاقان بیدار/ م.ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نوزده − 10 =