صفحه اصلی » اجتماعی » خشکی کامل زاینده رود با اجرای طرح انتقال آب «بن-بروجن»/ تردد 72 هزار دانش‌آموز با بازگشایی مدارس

در چهارمین جلسه شورای شهر اصفهان مطرح شد؛

خشکی کامل زاینده رود با اجرای طرح انتقال آب «بن-بروجن»/ تردد 72 هزار دانش‌آموز با بازگشایی مدارس

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اظهار اینکه این روزها خبر از انتقال آب زاینده‌رود با عنوان «طرح بِن – بروجن» می‌رسد، گفت: با شرایط امروز زاینده‌رود اگر این طرح اجرا شود همین جریان فصلی زاینده‌رود نیز دیگر جریان نخواهد داشت و زنده رود تبدیل به مرده رودی شود که این وضعیت برای مردم اصفهان قابل‌تحمل نخواهد بود.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۱ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۹

به گزارش خبرنگار صاحب‌نیوز، اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان پیش از ظهر امروز در تذکرات چهارمین جلسه علنی این شورا به مسائل و مشکلات عمومی و شهری پرداختند.

* تردد 72 هزار دانش‌آموز با بازگشایی مدارس

شیرین طغیانی رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به نزدیک شدن ایام بازگشایی مدارس و وضعیت سرویس مدارس، گفت: بر اساس گزارش مدیریت سازمان تاکسیرانی اصفهان حدود 72 هزار دانش‌آموز با حدود بیش از هشت هزار تاکسی از اول مهرماه در یک پیک ساعت مشخص وارد جریان ترافیک شهر شده و به‌صورت قابل ملاحظه ای سبب سنگین شدن ترافیک شهری اصفهان می شوند.

وی با تصریح اینکه این مسئله علاوه بر مباحث ترافیکی، تبعات زیست محیطی و به هم ریختگی در سامانه حمل و نقل را در پی خواهد داشت، اظهار کرد: برای این موضوع که در هیچ کجای جهان مسبوق به سابقه نیست باید به صورت جدی چاره اندیشی شود.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با ارائه درخواستی برای مذاکره با اداره آموزش و پرورش، گفت: باید ضمن خواستار کاهش این مسئله، افزایش کیفیت مدارس دنبال شود تا خانواده ها مجبور به فرستادن فرزندان خود به مدارس خارج از مناطق مسکونی خود با استفاده از سرویس مدارس نشوند.

* نارضایتی شهروندان ساکن در شهرک اسپادانا اصفهان

عباسعلی جوادی رئیس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به لزوم مشخص شدن رابطه شهرک های جدید با شهرداری اظهار کرد: باید پیگیری کرد که رابطه شهرک های جدید مسکونی و شهرداری به ویژه در رابطه با شهرک جدید اسپادانا که تعداد زیادی از افراد ساکن در این شهرک ناراضی هستند، به چه صورت است.

وی با بیان اینکه باید پرسید متولی زیرساخت این شهرک با ارتش است یا شهرداری، گفت: باید دید آیا شهرداری بر این شهرک نظارت دارد یا خیر؟

* خشکی کامل زاینده رود با اجرای طرح انتقال آب «بن-بروجن»

علیرضا نصر اصفهانی نائب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه مدتی قبل از طریق دبیرخانه این شورا فراخوانی خطاب تمامی کاندیداهای انتخابات پنجمین شورای اسلامی شهر اصفهان مبنی بر ارائه برنامه ها، پیشنهادها و طرح های مدنظر خود که در موعد تبلیغات در معرض و منظر شهروندان قرار داده بودند، گفت: تاکنون اقدام قابل ملاحظه ای در این زمینه صورت نگرفته است.

وی با اظهار اینکه این روزها خبر از انتقال آب زاینده رود با عنوان «طرح بِن – بروجن» می رسد، با تأسف گفت: این خبرها حاکی از آن است که بر اساس این طرح قرار هست برداشت آبی معادل 50 میلیون مترمکعب از سد برداشت و به بروجن انتقال داده شود.

نائب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: بیش از این قرار بر این بوده تا برداشت با بهره برداری کامل از تونل سوم کوهرنگ انجام بگیرد، اما متاسفانه قبل از تحقق این موضوع مبادرت به برداشت این میزان آب در قالب طرح بِن – بروجن کرده اند.

نصر اصفهانی از استاندار اصفهان، شرکت آب منطقه ای و دیگر مسئولان درخواست کرد: روی این مسئله تأمل بیشتری صورت بگیرد، چرا که با شرایط امروز زاینده رود اگر این طرح اجرا شود همین جریان فصلی زاینده رود نیز دیگر انجام نخواهد گرفت و زنده رود تبدیل به مرده رودی شود که این وضعیت برای مردم اصفهان قابل تحمل نخواهد بود.

* گزارش تاثیرات ارتعاشات پخش اصوات موسیقی بر ساختمان چهلستون تهیه شود

مهدی مزروعی عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در نزدیک به دو ماه گذشته شاهد حضور مفاخر موسیقی در اصفهان بوده‌ایم و این رخدادها را به فال نیک می‌گیرم، خطاب به سرپرست شهرداری و شهردار منتخب اصفهان، تذکر داد: بر اساس وظیفه مندرج در بند 22 ماده 55 قانون شهرداری مبنی بر وظیفه شهرداری در تشریک مساعی با فرهنگ در حفظ ابنیه، آثار باستانی شهر و ساختمان‌های عمومی، مساجد و … با همکاری مراجع ذی ربط و جلب نظر کارشناسانه مربوطه گزارشی دقیق از وضعیت تاثیر ارتعاشات ناشی از پخش اصوات موسیقی یا حضور جمعیت انبوه بر ساختمان کاخ موزه چهلستون تهیه و آن را اعلام کنید.

* لزوم مهیاسازی خدمات بهتر شهری برای بازنشستگان

اصغر برشان نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل، محیط زیست و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به قرار گرفتن در آستانه روز تکریم بازنشستگان، گفت: بازنشستگان آیینه تمام نمای جامعه شاغلان هستند.

وی با تبریک این روز به بازنشستگان، از مدیران شهری خواستار شد: با مهیا سازی خدمات بهتر شهری شرایط مناسب تری برای زندگی بهتر بازنشستگان فراهم آورده شود.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان خطاب به تمامی شرکت ها و سازمان های وابسته به شهرداری تابع قانون کار و تأمین اجتماعی به ویژه شرکت های خدماتی، گفت: مصرانه خواستار رعایت تمامی قوانین و مقررات کار و تامین اجتماعی و پرداخت به موقع حقوق کارکنان زیرمجموعه اتان هستم.

انتهای پیام/گ.پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد