صاحب نیوز

مقدری

سخنگوی شورای شهر مطرح کرد؛

افزایش12درصدی نرخ تاکسی سرویس های مدارس/ مجسمه کاوه به میدان آزادی بازمی گردد

سخنگوی شورای شهر اصفهان گفت: پیشنهاد سازمان تاکسیرانی افزایش ۱۵ درصدی نرخ تاکسی سرویس های مدارس بود اما کمیسیون حمل و نقل با افزایش حداکثر ۱۲ درصدی موافقت کرد که این تصمیم در صحن علنی هم رای آورد و تصویب شد.

کدخبر: 751764
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۲۰ @ ۲۰:۰۹


به گزارش صاحب نیوز؛مهدی مقدری پیش از ظهر امروز در اولین نشست خبری با حضور اصحاب رسانه با بيان اينكه شفافیت در امور شورا و شهرداري اصفهان براي شوراي پنجم موضوعی جدي است، اظهار داشت: عدم اعتماد مردم در بسیاری از حوزه های شهرداری از مشکلات خدمات رسانی است كه راه حل آن شفافیت است و اگر مردم به مديريت شهري اعتمادی نداشته باشند حاضر به مشارکت در فرآیندهای شهری نیستند.

وی افزود: مردم پیشران تغییرات روبه بهبود هستند و فکر می کنیم متخصصان، و اصحاب رسانه مي‌توانند رابطه ميان شهروندان و مدیران شهری باشند. شفاف سازی یک مسئله انتزاعی نیست و در دانش مدیریت امروز ساز و کار عملیاتی دارد. به همین دلیل پیشنهاد کردیم طبق قانون مذاکرات شورا زنده برای مردم پخش شود. این پیشنهاد جدی است. هئیت رییسه منعی ندیده و دنبال بحث سخت افزار و نرم افزار آن هستیم.

سخنگوي شوراي شهر اصفهان در بخش دیگری از صحبت های خود  پیرامون افزایش نرخ تاکسی ها گفت: پیشنهاد سازمان تاکسیرانی افزایش ۱۵ درصدی نرخ تاکسی سرویس های مدارس بود اما کمیسیون حمل­ و نقل با افزایش حداکثر ۱۲ درصدی موافقت کرد که این تصمیم در صحن علنی هم رای آورد و تصویب شد.

مقدری پیرامون لایحه تفریق بودجه سال گذشته نیز گفت: گزارش های تفریق بودجه در سرفصل­ های مشخصی نوشته و بر اساس فعالیت کمیسیون­ ها این ردیف ­ها در کمیسیون­ های مختلف رسیدگی می­ شود و بعد از ارسال گزارش تفریق بودجه شهرداری به شورا این ردیف­ ها در صحن­ علنی بررسی و به آن ­ها رای داده می ­شود.

وي در خصوص مجسمه کاوه واقع در میدان آزادی اظهار کرد: اين مجسمه به دلایل عمرانی در پروسه ساخت مترو از ميدان آزادي جا به جا شد قرار بود مكان ديگري براي نصب آن انتخاب شود كه اين امر ممكن نشد و شوراي پنجم مصمم است تا کاوه را به آزادی برگرداند.

سخنگوي شوراي شهر اصفهان در بخش دیگری از صحبت های خود، گفت: درست است که اعضای شورا از نظر سیاسی یک­دست و هم­جناح هستند اما با این حال اعضای شورا در رابطه با منافع مردم کوتاه نمی آیند، مدیران شهرداری فارغ از دیدگاه های سیاسی شان، زیر تیغ نظارت شورا هستند و ما مطابق با استاندار های نظارتی روز دنیا، نظارت­ هایی را به منظور شفاف سازی از مدیران شهری و شهردار انجام می دهیم و گزارش های لازم را در اختیار مردم قرار می دهیم.

وی اضافه کرد: کمیسیون­ های تخصصی نیز قرار است در بازه های سه ماهه یا چند ماهه، گزارش هایی جهت بررسی عملکردی خود از شیوه های نظارتی از بخش های مختلف شهری، به مردم ارائه دهند و در کنفرانس های خبری این موارد منتقل شود.
مقدری در خصوص تخلفات مديران شهري تصريح كرد: در اين زمينه نباید فقط به تذکر بسنده نکنیم، چراکه قوانین روشن و دارای ضمانت اجرایی است. مگر می‌شود كه در شهرداری به جرمی برخورد كنيم و بگوییم قانون نیست؟ تخلفات به دادگستری و قوه قضاییه ارسال شده بوده اما گاهی مصلحت سنجي‌ها نگذاشته روند رسيدگي به آن‌ها پیش برود.

وی در بخش پایانی صحبت های خود گفت: طبق آمار معاونت حمل و نقل، سرانه استفاده از دوچرخه در اصفهان به نصف تقلیل کرده است و امروز ۴ درصد از حمل­ و نقل مردم مربوط به مصرف دوچرخه در شهر اصفهان است و این برای شهری که به شهر دوچرخه ها شهرت داشته است بسیار تاسف بار است.

سخنگوي شوراي شهر اصفهان ادامه داد: کاهش استفاده از دوچرخه باید ریشه­ یابی و معضل کمبود دوچرخه نیز باید حل شود و باید با فرهنگ سازی و بستر سازی روز به روز این مقدار استفاده را افزایش یابد.

انتهای پیام/پ