صفحه اصلی » مذهبی » لزوم هوشیاری مداحان نسبت به آفت های مداحی/ جوانان مساجد را سنگر خود قرار دهند

در گردهمایی خادمان حسینی تیران و کرون مطرح شد؛

لزوم هوشیاری مداحان نسبت به آفت های مداحی/ جوانان مساجد را سنگر خود قرار دهند

استاد سازگار، از شاعران و مداحان اهل بیت کشورمان می گوید: آقت از سه جاده بی سوادی، بی استادی و بی تقوایی در مداحی رسوخ پیدا می کند و با بستن راه این سه آفت، مداحی از آسیب ها به دور خواهد ماند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۱ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ گردهمایی مداحان و هیئت های مذهبی شهرستان تیران و کرون عصر یکشنبه، با حضور استاد حاج غلامرضا سازگار از شاعران و مداحان کشوری و نویسنده کتاب نخل میثم در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

شاعر و مداح اهل بیت علیهم السلام با اشاره به تاثیر مداحی بر افکار و عقاید مردم، اظهار کرد: آقت از سه جاده بی سوادی، بی استادی و بی تقوایی در مداحی رسوخ پیدا می کند و با بستن راه این سه آفت، مداحی از آسیب ها به دور خواهد ماند.

حاج غلامرضا سازگار گفت: مداح باید روایات، مقتل، شعر خوب و وزن و قافیه آن را بشناسد و معنای آنچه بیان می کند را به خوبی آموخته باشد.

وی با بیان اینکه مطالب مداح نباید از نظر عقیده ای ایرادی داشته باشد، افزود: دست یافتن به این جایگاه نیازمند مطالعه و دقت زیاد در کتاب ها و روایات است که مداحان نباید از آن غافل شوند.

این شاعر و مداح کشوری داشتن استاد برای مداح را امری مهم دانست و تصریح کرد: نصیحت های استاد راهنمای خوبی برای مداح است که حتما باید از محضر وی استفاده ببرد.

استاد سازگار ادامه داد: مداح باید با تقوا باشد چرا که انسان بی تقوا از خدا نمی ترسد و دروغ را وارد حقیقت می کند.

وی یادآور شد: ایراد و اشکالات عقیده ای باعث ایجاد انحراف در ذهن و افکار مردم شده و قطعا در آخرت باید پاسخ گوی آن بود.

نویسنده کتاب نخل میثم  با اشاره به برپایی خیمه های عزاداری در ماه محرم در خیابان ها و میدان های شهر، خاطرنشان کرد: جوان ها باید مسجد را به عنوان سنگر اصلی خود در اولویت قرار داده و در این مکان مقدس فعالیت کنند.

استاد سازگار احترام جوان ها به پیرغلامان و افراد مسن هیئت را امری مهم دانست و افزود: هیئت امنای مساجد و بزرگان مساجد باید میدان را برای فعالیت جوان ها باز بگذارند چرا که همین جوان  ها در آینده باید مسجد را اداره کنند.

وی ادامه داد: استفاده بردن از توانایی جوان و دانایی پیر موجب اوج گرفتن مسجد خواهد شد.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99