صفحه اصلی » اجتماعی » کاشان در اولویت پروژه های آبخیزداری استان اصفهان قرار دارد/ایجاد جنگل در کاشان با هدایت پسماند امکان پذیر شد

معاون مدیرکل منابع طبیعی استان اصفهان:

کاشان در اولویت پروژه های آبخیزداری استان اصفهان قرار دارد/ایجاد جنگل در کاشان با هدایت پسماند امکان پذیر شد

معاون مدیرکل منابع طبیعی استان اصفهان با بیان اینکه کاشان در اولویت پروژه های آبخیزداری استان اصفهان قرار دارد، گفت: ایجاد جنگل در کاشان با هدایت پسماند امکان‌پذیر شد.

تاریخ انتشار: ۱۹:۱۸ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ معاون برنامه‌ریزی و پشتیبانی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان بعد از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان با بیان اینکه کاشان در پروژه های آبخیزداری در اولویت شهرهای استان اصفهان قرار دارد، اظهار کرد: پروژه های آبخیزداری از وقوع حوادثی نظیر سیل جلوگیری می کند.

محمد علی کاظمی ضمن اشاره به ایجاد جنگل در شهرستان کاشان با استفاده از هدایت پسماند افزود: از آنجا که شهرستان کاشان به دلیل محدودیت های آبی در ایجاد جنگل با مشکل مواجه است با هدایت پسماندها توانستیم جنگل ها را برای کنترل ریزگرد و آلودگی هوا ایجاد کنیم.
وی با بیان اینکه پروژه های آبخیزداری جزء پروژه های اقتصاد مقاومتی محسوب می شود، خاطرنشان کرد: ما به اعتبارات استانی اکتفا نکردیم و به دلیل آنکه برداشت آب در کاشان از منابع آبی افزایش یافته است به پروژه های آبخیزداری اهمیت دادیم.

کاظمی ضمن اشاره به ایجاد شرکت تعاونی مرتع‌داران در شهرستان کاشان تصریح کرد: بیمه دامداران و توزیع نهاده‌های دامی همچون جو و سبوس در این شرکت تعاونی پیگیری می‌شود تا مشکلات این افراد به حداقل کاهش پیدا کند.

تبدیل منابع طبیعی به سرمایه معطل در اثر بی اطلاعی مردم

نماینده ولی فقیه در کاشان نیز در این دیدار، دامداران را نوعی سرمایه دانست و اظهار کرد: متأسفانه بر اثر بی اطلاعی مردم منابع طبیعی به یک سرمایه معطل تبدیل شده است.

آیت الله عبدالنبی نمازی انفال را ثروت و سرمایه‌ای در نظام توحیدی عنوان کرد و افزود: متأسفانه برنامه‌ای برای کنترل و مهار حوادث طبیعی همچون سیل و غیره تدوین نشده و لذا با این شرایط شاهد وقوع حوادث ناگوار در شمال کشور به دلیل راه اندازی سیل بودیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن اشاره به برخورد با دامداران بر اثر چرای غیر مجاز به دلیل عدم آگاهی نسبت به قانون تصریح کرد: سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی لازمه بهره‌برداری و حفاظت از منابع طبیعی و آبخیزداری است زیرا این منابع یکی از سرمایه های کشور محسوب می شوند.

کمبود مفرط نیرو در حوزه حفاظت منابع طبیعی استان اصفهان
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان اصفهان نیز با بیان اینکه یگان حفاظت استان اصفهان بالغ بر 800 نیرو کمبود دارد، اظهار کرد: به صورت استاندارد باید به ازای هز 10 میلیون هکتار اراضی منابع طبیعی یک نیروی رسمی وجود داشته باشد اما تنها 60 نیروی رسمی و 70 نیروی شرکتی در این واحد فعال هستند.

سرهنگ علی اصغر شبانی ضمن تأکید بر فرهنگ‌سازی استفاده صحیح از منابع طبیعی کشور افزود: متأسفانه جنگل‌های دست‌کاشت در آران و بیدگل برای تهیه زغال قطع شده که موجب ایجاد ریزگرد و آلودگی هوا می شود.

انتهای پیام/ کاشان اول

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99