صفحه اصلی » مذهبی » کشیش مسیحی: امام حسین(ع) را از سر زبان‌ها به اعماق قلوب انتقال دهیم/ تمسک به خاندان آل الله تنها راه نجات بشریت

در نشست ادیان توحیدی پیرغلامان و خادمان حسینی مطرح شد؛

کشیش مسیحی: امام حسین(ع) را از سر زبان‌ها به اعماق قلوب انتقال دهیم/ تمسک به خاندان آل الله تنها راه نجات بشریت

کشیش مسیحی با بیان اینکه بدانید امام حسین علیه‌السلام فقط متعلق به مسلمانان نیست، تأکید کرد: برادرانم؛ ما باید امام حسین علیه‌السلام را از سر زبان‌هایمان به اعماق قلوب انتقال دهیم.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۸ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۲۳

به گزارش خبرنگار صاحب‌نیوز، کشیش موتومبه ظهر امروز در نشست ادیان توحیدی پانزدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیر غلامان و خادمان حسینی در اصفهان اظهار کرد: خیلی خوشحال هستم که در خدمت شما باشم و در رابطه با امام حسین(ع) صحبت کنم.

این کشیش مسیحی با بیان اینکه بدانید امام حسین علیه‌السلام فقط متعلق به مسلمانان نیست، تأکید کرد: برادرانم ما باید امام حسین علیه‌السلام را از سر زبان‌هایمان به اعماق قلوب انتقال دهیم.

وی با اظهار اینکه باید بپرسیم حسین علی علیه‌السلام برای ما چه کرد، گفت: من دریافته ام که نور امام حسین علیه‌السلام قلوب ما را در بر میگیرد؛ برای من امام حسین علیه‌السلام نور خداست.

کشیش موتومبه با بیان اینکه نور امام حسین علیه‌السلام نوری برای تمام انسان هایی است که اعتقاد به خدای یگانه دارند، اظهار کرد: کسی که درب قلب خود را باز کند تفاوتی ندارد که متعلق به چه کشوری داشته باشد می‌تواند این نور را دریافت و داشته باشد.

این کشیش مسیحی گفت: کسانی که نور حسینی را دریافت می‌کنند تبدیل به لشکر خدایی می‌شود.

وی با بیان اینکه در کل امام حسین علیه‌السلام نوری برای همه ما است، گفت: امام حسین(ع) می‌تواند نور خود را بر ما بتاباند و ما از آن استفاده کنیم.

کشیش موتومبه اظهار کرد: در حقیقت در دنیا کسانی می توان پیدا کرد که توانسته اند نور حسین علیه‌السلام را دریافت کنند و دوستان خدا شوند یا بالعکس نور را دریافت نکرده اند و دشمنان خدا شده اند.

این روحانی مسیحی گفت: ما باید نور محبت حضرت علی و امام حسین علیه‌السلام را به خانواده هایمان بتابانیم و در کارها و مشاغل خود این نور را داشته باشیم.

وی با اظهار اینکه ما باید نور حسین علیه‌السلام در جهان منتشر کنیم، اظهار کرد: باید منتظر باشیم تا حقیقت حضرت علی علیه‌السلام و امام حسین علیه‌السلام به جوامع ما بازگردد این همان واقعیتی است که حتی مسیح سلام الله علیها نیز از آن جدا نیست.

کشیش موتومبه با تأکید بر اینکه باید جوامع را برای این موضوع آماده کنیم، گفت: عزیزان من دوستان علی (ع) و حسین (ع) باید به اقصی نقاط دنیا این نور را برسانیم.

* تمسک به خاندان آل الله تنها راه نجات بشریت

حبیب رضا ارزانی، مدیر کل ارشاد اسلامی استان اصفهان در ادامه اظهار کرد: شما پیرغلامان و خادمان حسینی تمام عشق و محبت خدمت گذاری به اهل بیت را درون خود قرار داده اید.

وی با بیان اینکه ما معتقد هستیم که تنها راه نجات بشریت امروز، دیروز و فردا تمسک به خاندان آل الله است، گفت: باید پرسید عظمت امام حسین علیه‌السلام برای چیست، به نظر شما کدام وجه ایشان یعنی انسانی اخلاقی، مصلح یا مؤمن باوجدان مهم‌تر است.

این عضو هیئت نشست ادیان توحیدی پانزدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی با بیان اینکه دو نوع ایمان داریم، اظهار کرد: ایمان راکد و فعال این دو نوع از ایمان است؛ ایمان راکدی یعنی ایمانی که بدون عمل است و در مقابل ایمان فعال ایمانی است که همراه با عمل توأم با اخلاص است.

ارزانی گفت: امام حسین علیه‌السلام به دلیل اینکه دارای ایمان فعال یعنی ایمان با عمل همراه با اخلاص بوده اند در دل تمامی اندیشمندان و عالمان جهان که او را می شناسند جای دارد.

وی تأکید کرد: اگر بخواهیم مسیر انسانیت و نجات را بپیماییم باید در این مسیر گام برداریم.

* اصفهان پیشتاز در برگزاری نشست بین ادیان توحیدی

این عضو هیئت نشست ادیان توحیدی پانزدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی خاطرنشان کرد: نزدیک به 117 سال پیش در اصفهان محلی با عنوان «صفاخانه» در محله مسیحی نشین اصفهان تأسیس شد که پیروان ادیان، مسیحیان و مسلمانان در رابطه با مسائل مشترک و مسائلی که مورد اختلافشان بود با هم گفتگو و تعامل داشتند.

حجت الاسلام ارزانی این مدل را کارگشا برای امروز عنوان کرد و افزود: از هفت سال پیش دبیرخانه ادیان توحیدی در اصفهان پایه گذاری شده که رهبران و پیروان ادیان دورهم جمع می شوند و در رابطه با مشترکات و موارد اختلافی بین ادیان صحبت می کنند.

انتهای پیام/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد