صفحه اصلی » اجتماعی » منع شرعی دوچرخه‌سواری بانوان درملأعام / مخالف ورزش بانوان نیستیم

حجت‌الاسلام عبداللهی‌نژاد با تاکید بر لزوم حفظ حرمت، شأن و جایگاه بانوان:

منع شرعی دوچرخه‌سواری بانوان درملأعام / مخالف ورزش بانوان نیستیم

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: رهبر معظم انقلاب در استفتائی که از ایشان شده است صراحتاً اعلام فرموده‌اند که دوچرخه‌سواری بانوان درملأعام خلاف عفت بانوان است و جایز نیست؛ بر اساس ماده 638 قانون مجازات اسلامی هر کاری خلاف عفت صورت بگیرد جرم است.

تاریخ انتشار: ۱۷:۱۲ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۲۹

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد عبداللهی نژاد در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز، پیرامون مسئله دوچرخه سواری بانوان در منظر عموم مردم، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در استفتائی که از ایشان شده است صراحتاً اعلام فرموده‌اند که دوچرخه سواری بانوان در ملأ عام خلاف عفت بانوان است و جایز نیست.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با اشاره به قانون مجازات اسلامی، گفت: بر اساس ماده 638 این قانون اعلام‌شده که هر کاری خلاف عفت صورت بگیرد جرم است.

وی با اظهار اینکه برخی از متولیان به جای پاسخگو بودن در این زمینه، خلأ قانونی را مطرح می کنند، خاطرنشان کرد: قانون در این رابطه صراحت بیان دارد، همچنین نظر رهبر معظم انقلاب و سایر علما نیز در همین رابطه عدم جواز شرعی دوچرخه سواری بانوان در ملأ عام را اعلام می‌کند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با بیان اینکه برخی از این صحبت ها سوء برداشت می کنند و ما را مخالف ورزش بانوان معرفی می کنند، اظهار کرد: ما به هیچ عنوان با ورزش بانوان مخالف نیستیم ولی این کار باید در مکان مشخص آن انجام شود.

وی ادامه داد: پیست‌های مخصوص و باغ بانوان مکان هایی است که برای این منظور در نظر گرفته شده است و اگر علماء با دوچرخه سواری بانوان در ملأعام مخالفت می کنند به خاطر حفظ حرمت، شأن و جایگاه خود بانوان است.

حجت الاسلام عبداللهی نژاد با اشاره به راه اندازی موج و همراهی برخی از مسئولان برای دوچرخه سواری بانوان در سطح شهر، تصریح کرد: انتظار می رود مراجع قضائی در این زمینه ورود جدی داشته و نسبت به مروجان فرهنگ بیگانه عکس العمل نشان دهند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با بیان اینکه هیچ دستگاه و ارگان کشوری، استانی و شهری اجازه ترویج خلاف شرع را ندارد، گفت: برخی مدعی شده اند در دوره فعالیت ما دوچرخه سواری بانوان را آزاد می‌کنیم، این خلاف شرع است و مردم نیز رأی به افراد نداده‌اند که آن‌ها خلاف شرع انجام دهند.

وی تأکید کرد: دین مبین اسلام برای بانوان جایگاه والایی را قائل است، این محدودیت نیست و عزت و عظمت برای بانوان است.

وی گفت: تنها مرجعی که می‌تواند قانون‌گذاری یا قانون را تفسیر کند مجلس شورای اسلامی و احیاناً در بعضی موارد دایره حقوقی قوه قضائیه است و هیچ مسئول دیگری نمی‌تواند نسبت به تفسیر قانون موضعی داشته باشد ضمناً استناد دادن تفسیر قانون به برخی از مسئولان باعث تخریب جایگاه آن افراد است.

به گزارش صاحب نیوز، مهدی مقدری سخنگوی شورای شهر اصفهان 20 شهریورماه در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص دوچرخه سواری بانوان اعلام کرده بود که طبق نظر استاندار هیچ منع قانونی نداریم و باید تلاش کنیم مسائلی که جرم انگارانه نیست به تخلف بدل نکنیم.

گفتنی است دفتر مقام معظم رهبری در پاسخ به استفتای یکی از خبرگزاری ها مبنی بر اینکه «نظر حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در رابطه با دوچرخه سواری بانوان در پارک، خیابان و سایر مکان‌هایی که نامحرم حضور دارد چیست؟» نظر ایشان را بدین شرح ارسال کرده است: «دوچرخه‌سواری بانوان در مجامع عمومی و در منظر نامحرم، غالباً موجب جلب نظر مردان و در معرض فتنه و به فساد کشیده شدن اجتماع و منافی باعفت بانوان است و لازم است ترک شود و درصورتی‌که در منظر نامحرم نباشد اشکال ندارد».

انتهای پیام/گ.ف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هشت + هجده =