صفحه اصلی » سیاسی » بازخوانی نظام اسلامی » لزوم استنباط مسائل اجتماعی از فقه/ نظر دین پیرامون اقتصاد، مسائل نظامی و سیاست خارجی باید بیان شود

رهبر معظم انقلاب:

لزوم استنباط مسائل اجتماعی از فقه/ نظر دین پیرامون اقتصاد، مسائل نظامی و سیاست خارجی باید بیان شود

این‌قدر حرف هست که ما هنوز بلد نیستیم؛ ما مسائل اقتصادى و نظامى و سیاست خارجى و ارتباطات اخلاقى خود را بایستى از دین دربیاوریم؛ خیلى از مسائل فردیمان را باید بازنگرى کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۴:۲۴ - شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ رهبر معظم انقلاب در دیدار با جمعی از فضلای حوزه‌ی علمیه‌ی قم در 30 بهمن ماه 1370 فرمودند:

«ما در باب علمیات هم نمى‌گوییم راه بسته است. در مسأله‌یى که همه‌ى فقها قرنها آن را تنقیح کرده‌اند، شما که یک مجتهد هستید، امیدوارید که شاید حرف تازه‌یى پیدا کنید. آیا شما دیگر مسائل مشهوره و اجماعى بین فقها را – اجماع به معناى این‌که همه‌ى فقها آن را قبول کرده باشند؛ نه آن اجماع حجت و معتبر – مطالعه نمى‌کنید؟ نه، دنبالش مى‌گردید ببینید واقعاً شاید حرف جدیدى – غیر از حرفهایى که تاکنون گفته‌اند – پیدا کردید. شما در مباحث اصولى، فکر و تأمل مى‌کنید؛ شاید حرف جدیدى درآوردید. در مباحث کلى دین و در فقه – به معناى اوسع و اشمل آن – این حرفها فراوان است. این‌قدر حرف هست که ما هنوز بلد نیستیم. ما مسائل اقتصادى و نظامى و سیاست خارجى و ارتباطات اخلاقى خود را بایستى از دین دربیاوریم؛ خیلى از مسائل فردیمان را باید بازنگرى کنیم؛ تعارف که نداریم.»

انتهای پیام/ت.ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

18 − پانزده =