صفحه اصلی » مذهبی » ارتقاء سطح معرفت بشریت نسبت به معصومین(ع) رسالت انقلاب اسلامی است

دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی:

ارتقاء سطح معرفت بشریت نسبت به معصومین(ع) رسالت انقلاب اسلامی است

دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی گفت: هدف تربیت، پذیرش حق است و شاخص اینکه کسی درست تربیت شده است یا نه، میزان پایبندی او به حق است، اگر کسی به درستی تربیت شود، به شناخت، معرفت و همراهی امام می رسد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۱ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲

به گزارش صاحب نیوز، حجت الاسلام علی کشوری شامگاه شنبه، در جمع عزادارن حسینی در هیئت انصارالحسین اصفهان به اهمیت تربیت در اداره جامعه پرداخت و گفت: نظام آموزشی تربیتی ما مناسب نیست ولی نظام اموزشی غربی نیز انگونه که برخی می پندارند وحی منزل نیست.

دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی با بیان اینکه تربیت، مدیریت مراحل پنج گانه شکل دادن به یک شخصیت است، افزود: مرحله اول آغاز تربیت انتخاب همسر است، مرحله دوم تربیت را هفت سال اول دانست که در آن فرزند آقایی می کند و در مرحله سوم که تا ۱۴ سالگی ادامه دارد زمان آشنا کردن فرزند با اصول زندگی است.

وی  با اشاره به اینکه الگوی شخصیتی مهم ترین چیزی است که انسان در زندگی به آن احتیاج دارد عنوان کرد: در مرحله چهارم تربیت باید فرزند را وزیر و شریک خود در تصمیم گیری ها کنیم و مرحله پنجم را مرحله استقلال انسان است و تا ۴۰ سالگی ادامه دارد مرحله شکل گیری شخصیت عنوان کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین کشوری با طرح این سوال که چرا باید تا این اندازه به تربیت اهمیت بدهیم، گفت: هدف تربیت، پذیرش حق است و شاخص اینکه کسی درست تربیت شده است یا نه، میزان پایبندی او به حق است، اگر کسی به درستی تربیت شود، به شناخت، معرفت و همراهی امام می رسد.

وی در ادامه اظهار کرد: کل رسالت انقلاب اسلامی این است که قبل از ظهور امام زمان(عج) سطح معرفت بشریت را نسبت به معصومین(علیهم السلام) ارتقا دهیم و لذا  اگر ما تمدنی بر مبنای اسلام ساختیم که مشکلات مردم را بهتر حل کند،این ابزار گسترش معرفت و در حقیقت زمینه سازی ظهور است.

حجت الاسلام کشوری تصریح کرد: کشور باید با الگوی پیشرفت اسلامی اداره شود، جامعه ای که در یک طرف آن عده ای حقوق های نجومی دریافت می کنند و در طرف دیگر آن انسان هایی باشند که بدلیل معیشت نتوانند ازدواج کنند، در آینده در درون آن نزاع هایی ایجاد خواهد شد و آن جامعه، جامعه پیشرفته ای نخواهد بود.

وی گفت: اگر در هیات های مذهبی و مساجد درباره مشکلات بحث نشود و خودمان آتش به اختیار برای برخی از مشکلات را راهکاری پیدا نکنیم، سازمان برنامه و بودجه به فکر حل این مشکلات نخواهد افتاد و برای آنها علاجی پیشنهاد نخواهد داد.

دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی، مسئله فاصله طبقانی را یکی دیگر از مشکلات  کشورمان بیان کرد و افزود: جامعه ای که افراد آن به فقیر و غنی تقسیم بندی می شوند، دچار اصطکاک پیش فرض خواهند شد و در حوزه های امنیت، تربیت و آموزش و اقتصاد چالش ایجاد می شود.

انتهای پیام/مباحث/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد