صفحه اصلی » استان » اصفهان » ما می آییم، مسوولین هم به فکر مردم باشند

گزارش انتخاباتی از مردم:

ما می آییم، مسوولین هم به فکر مردم باشند

امیر نصر دانشجوی رشته حقوق نیز در این رابطه گفت: گمان می کنم امسال انتخاباتی خالی از فضای احساسی را شاهد باشیم و بیشتر مردم به برنامه ها و توانایی های افراد رای دهند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۹ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۳/۱۳

به گزارش  اختصاصی صاحب نیوز، هر روز که می گذرد شور و نشاط انتخاباتی در اصفهان بیشتر می شود و نظر سنجی ها از روند رو به رشد حضور مردمی در انتخابات خبر می دهد.

مریم سلیمی دانشجوی دانشگاه اصفهان می گوید امسال شور و نشاط انتخاباتی در دانشگاهها بسیار کم بود زیرا از یک سو وقتی دانشگاهها باز بود صلاحیت های تایید نشده بود و الان هم دانشجویان مشغول انتخابات خود هستند.

وی ادامه داد: با وجود این مردم به سمت برگزاری انتخاباتی پر شور در حال حرکت هستند و این روزها زمزمه انتخابات بر سر و زبان مردم افتاده است.

امیر نصر دانشجوی رشته حقوق نیز در این رابطه گفت: گمان می کنم امسال انتخاباتی خالی از فضای احساسی را شاهد باشیم و بیشتر مردم به برنامه ها و توانایی های افراد رای دهند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی همواره در مسیری رو به رشد در حال حرکت است، گفت: هر چه به سمت جلوتر حرکت می کنیم فضا به سمت واقع گرایی در انتخاب برای مردم و حضور گسترده آحاد در پای صندوق های رای بیشتر می شود.

سجاد رحیمی که خود را دانشجو معرفی می کند معتقد بود امسال شور و نشاط انتخاباتی وجود ندارد زیرا از یک سو مناظرات تلویزیونی شور و نشاط را برای مردم فراهم نکرده است.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر خیابان ها نیز خالی از هرگونه تبلیغاتی است و این خود از شور و نشاط انتخاباتی می کاهد و مردم در فضای انتخاباتی قرار نگرفته اند.

در عین حال سحر مهماندوست که خود را کارمند معرفی می کند با تشکر از برگزاری برنامه های مختلف صدا و سیما در خصوص معرفی کاندیداها، گفت: به نظر من برگزاری این برنامه ها نقش بسیار مهمی در کاهش هزینه های کشور و اسراف تبلیغات دارد.

وی اظهار کرد: امسال صدا و سیما از شیوه های ابتکاری خوبی بهره جست تا نظرات نامزدهای انتخاباتی را بیش از پیش برای مردم باز کند.

وی ادامه داد: در سالهای گذشته هر موقع وارد خیابان های می شدیم مملو از پوستر، تراکت و امثال آن بود ولی امسال برگزاری برنامه های تلویزیونی و رادیویی و دادن زمانی مناسب و بی طرفانه به کاندیداها از این اسراف ها جلوگیری کرده است.

رضا باقری با پیراهنی که چند دکمه یقه او باز است در حالی که از یک ماشین در حال پیاده شدن است، گفت: من اصلا رای نمی دهم چون کسی نیست که جلوی این بی نظمی ها را بگیرد.

وی با عصبانیت اظهار کرد: کرایه تاکسی اصلا مشخص نیست و هر کس هر قدر دلش بخواهد کرایه می گیرد، یک راننده یک کورس را 300 می گیرد و یکی هم 500

این فرد که شغل خود را نیز آزاد اعلام کرد، گفت: همه شعار می دهند ولی کسی نمی آید جلوی این بی نظمی ها را بگیرد.

وی افزود: من کاری به گرانی ها ندارم چون به خاطر تحریم ها است و تحریم ها نیز به خاطر انرژی هسته ای است و انرژی هسته ای نیز برای خودما و بچه های ما و پیشرفت کشور است اما چرا کسی جلوی بی عدالتی ها و بی نظمی ها را نمی گیرد.

وی که کمی آرام شده بود در آخر صحبت هایش با لبخندی گفت: البته شاید ما هم در انتخابات شرکت کردیم.

مهدی عزیزی که شغل خود را نجار اعلام می کند نیز از روشهای صدا و سیما تشکر کرد و در عین حال گفت: اینکه امسال شاهد اسراف نیستیم کاری بسیار خوب است.

وی با تاکید بر اینکه در انتخابات حاضر خواهیم شد، افزود: فکر می کردم کسی برای انتخاب وجود ندارد و می خواستم رای سفید به صندوق بیاندازم ولی با دیدن مناظره اول به یکی از نامزدها مایل شده ام.

همچنین محسن یادگاری به عنوان یک معلم با تاکید بر ایتکه فضا در این انتخابات احساسی نیست، گفت: عکس و پوستر نمی تواند گویای ماهیت افراد و توانایی های آنها باشد.

وی بیان کرد: آنچه موجب خبر دنیا و آخرت مردم است ملاک هایی است که امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی برای انتخاب اصلح بیان می کنند.

این معلم افزود: مردم با دیدن برنامه های نامزدها باید ببینند به چه کسی رای می دهند و چه کسی با این ملاک ها سنخیت بیشتری دارد.

 وی با اشاره به برگزایر همزمان انتخابات شوراها با ریاست جمهوری گفت: فضای کشور فضای انتخابات ریاست جمهوری است و کسی از انتخابات شوراها حرفی نمی زند.

این معلم تاکید کرد: شوراها جایگاه بسیار مهمی در برنامه ریزی های شهری دارند و باید مردم بر این مساله نیز آگاهی کامل داشته باشند.

یک مغازه دار نیز که می خواست اشاره ای به نام او نشود، گفت: مردم برای انقلاب خود خون داده اند و از جان و مال خود گذشته اند ولی باید دید چرا کسی به فکر مردم نیست.

وی با اشاره به سخنان نامزدها، گفت: الان همه خود را نجات دهنده کشور معرفی می کنند و می گویند مشکلات را ظرف چند روز و چند ماه حل می کنند ولی وقتی به مسندی برسند دعواهای سیاسی شروع می شود.

وی گفت: من در همه انتخابات ها شرکت کرده ام و در این انتخابات نیز شرکت می کنم ولی خدا وکیلی مسوولین بیشتر به فکر مردم باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد