صفحه اصلی » سیاسی » حضور افراد دین نشناس در مراکز تصمیم گیری، جامعه را به سقوط می کشاند

امام جمعه موقت شهر ورزنه:

حضور افراد دین نشناس در مراکز تصمیم گیری، جامعه را به سقوط می کشاند

امام جمعه موقت شهر ورزنه گفت: اگر مراکز تصمیم گیری جامعه از افرادی که دین شناس نباشند تشکیل شود، جامعه سقوط خواهد کرد.

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۴ - جمعه ۱۳۹۶/۰۷/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ امام جمعه موقت ورزنه اصفهان در جمع نمازگزاران نماز جمعه ضمن دعوت به تقوای الهی و پرهیز از گناه گفت: تقوی سپر محکم در مقابل نفوذ شیاطین است و انسان های با تقوی که دین خدا را برنامه زندگی خود قرار می دهند در برابر شیطان یک نیرو و سپری پیدا می کنند که راه نفوذ شیاطین را می بندند.

حجت‌الاسلام امیرحسین علیزاده با بیان خطبه 50 نهج البلاغه افزود: امیرالمومنین فرمودند اگر شیاطین موفق به نفوذ در مراکز حساس اجتماعی شدند و قبل ازآن دردل ها نفوذ پیدا کردند؛ پیروی از هوای نفس و همراه شدن با خواهش ها و تمایلات نفسانی که زمینه نفوذ شیاطین را فراهم می کند و این نفوذ باعث فتنه می شود و مشکل مردم زمان امام حسین(ع) این بود که در درون خود با هوای نفس مبارزه نکردند.

وی اظهار کرد: یکی دیگر از مطالبی که در خطبه 50 امیرالمومنین به آن اشاره می کنند دین های ساختگی است و امروز مستکبران در تلاش برای ساختن دین و بدعت هستند که مسلمانان را گرفتار کنند و اگر جامعه از مسیر خط ولایت جدا شد و دین و زندگی خودش را از قرآن نگرفت این جامعه گرفتار شیاطین می شود.

امام جمعه موقت ورزنه به عاملی دیگر از نفوذ شیطان اشاره و بیان کرد: عامل دیگر نفوذ شیطان کسانی بودند که دیندار و دین شناس نبودند و سرپرستی جامعه را بر عهد گرفتند و اگر مراکز تصمیم گیری جامعه از افرادی که دین شناس نباشد تشکیل شود، جامعه سقوط خواهد کرد.

وی افزود: باید تقوی را منطق زندگی خودمان قرار دهیم که اگر اینگونه شد شیاطین از نفوذ نا امید خواهند شد و یکی از راه های تقوی همین زنده نگه داشتن و تعظیم شعائر حسینی وبرپا کردن مراسمات عزای امام حسین(ع) است.

 حجت الاسلام علیزاده امام جمعه موقت ورزنه در خطبه دوم ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت سیدالشهدا(ع) و تقارن آن با هفته دفاع مقدس اظهار کرد: خدا را شاکریم که در زمانی زندگی می کنیم که یک انقلابی الهی و سرتاسر نور دل های تشنه دنیا را سیراب می کند و به برکت خون شهدا پیام انقلاب به دور افتاده ترین نقاط دنیا صادر شده است.

 وی در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری در شهادت محسن حججی اشاره و افزود: نیت خالص، حرکت به موقع و نیاز جامعه سه کلید واژه ای بود که رهبر معظم انقلاب در دیدار با خانواده شهید حججی فرمودند و شهید محسن حججی بدان عمل کردند و این در حالی است که خیلی از مردمان زمان امام حسین(ع) اقدام به موقع نکردند و سر امام بر نیزه رفت.

حجت الاسلام علیزاده به عبرت های تاریخ عاشورا اشاره و افزود: مردم دوران امام حسین (ع) رهبر و امام شناس نبودند و این دلیل آن بود که اورا تنها گذاشتند و اگر مردم امام و رهبر خود را خوب نشناسند امام و رهبرشان تنها می شود و در این رابطه باید فرهنگ گفتمان رهبری در جامعه زنده شود و روحانیت و مراکز فرهنگی باید با جدیت در این رابطه نقش ایفا کنند.

وی به دشمن شناسی اشاره و خاطرنشان کرد: یکی دیگر از عبرت های تاریخ عاشورا دشمن شناسی است که مردم دوران امام حسین(ع) دشمن خود را نشناختند و نمی دانستند دستگاه بنی امیه چه دستگاه خطرناکی است و ما باید با مرور دقیق تاریخ، دشمن شناسی را از عاشورا عبرت گرفته و در آینده خود طرح حفظ نظام و انقلاب وپاسداری از خون شهدا استفاده کنیم.

امام جمعه موقت ورزنه تصریح کرد: خواص جامعه باید کوتاهی نکنند و هرجا لازم باشد باید در صحنه حضور یابند و مردم را به صحنه بیاورند و به لطف خدا امروز حوزه ها و علمای ما همه بیدار، آگاه و رهبر شناس و دشمن شناس و ظلم ستیز هستند.

انتهای پیام/ اصفهان شرق/ پ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد