در شامگاه عاشورای حسینی برگزار شد؛

عزاداری شام غریبان در حرم مطهر زینبیه اصفهان/ تصاویر

عزاداران سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) یکشنبه شب، همزمان با شامگاه عاشورای حسینی، مراسم شام غریبان شهادت جانسوز آن حضرت و یاران باوفایشان در صحرای کربلا را برگزار کردند.

عکاس:

به گزارش صاحب نیوز؛ عزاداران سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) یکشنبه شب، همزمان با شامگاه عاشورای حسینی، مراسم شام غریبان شهادت جانسوز آن حضرت و یاران باوفایشان در صحرای کربلا را برگزار کردند.

شامگاه عاشورای حسینی و هم‌نوا با زنان و کودکان و اهل بیت امام حسین (علیه السلام)، عزاداران حسینی با روشن‌کردن شمع تاریکی و غربت صحرای کربلا در شام غریبان را تداعی کردند.

در این مراسم که با اجرای نمایش “خرابه شام ” همراه بود، عزاداران حسینی با اشک و آه به عزاداری و سوگواری پرداختند.

لازم به ذکر است در این شب، عزاداران حسینی با حضور در حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر ( علیهم السلام )، به یاد مصائب وارده بر اهل بیت امام حسین (علیه السلام) پس از واقعه کربلا و عصر روز عاشورا بر سر و سینه زدند و با اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) هم ناله شدند.

از جمله اقدام های دیگر در این دهه اول محرم، برپایی چایخانه حسینی ویژه عزاداران سید و سالار شهیدان حضرت اباعبد الله الحسین ( علیه السلام )، برپایی غرفه مشاوره خانواده و پاسخگویی به سوالات شرعی، برپایی غرفه آشنایی با امام حسین ( علیه السلام ) ویژه کودکان است.

انتهای پیام/مادحین/ ت.ت