صفحه اصلی » استان » اصفهان » اگر دولتی توانایی انجام کاری را ندارد، وعده بی‌جا به مردم ندهد

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:

اگر دولتی توانایی انجام کاری را ندارد، وعده بی‌جا به مردم ندهد

صاحب نیوز: رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: وعده‌های دولت بر سر تامین اعتبار پروژه قطار شهری این پروژه را به عقب انداخت پس اگر دولت توانایی انجام کاری را ندارد، نباید وعده بی‌جا به مردم بدهد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۷ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۳/۱۳

به گزارش صاحب نیوز از اصفهان ، عباس حاج‌رسولی‌ها در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های منطقه پنج شهرداری اصفهان افزود: وعده‌های دولت کار قطار شهری را به تاخیر انداخت و به این نتیجه رسیدیم که دیگر به دولت نباید تکیه کرد.

وی افزود: البته واگن‌های قطار شهری خریداری شده و تا دو ماه آینده وارد شهر اصفهان می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان از دیگر پروژه‌های مورد نیاز را پروژه مصلای اصفهان، ورزشگاه نقش جهان و پروژه قطار سریع‌السیر بین شهری اصفهان – تهران عنوان کرد و گفت: این پروژه هنوز در روی کاغذ است و اجرایی نشده است.

وی با بیان اینکه این روزها بازار انتخابات ریاست جمهوری داغ است، اظهار کرد: خوشحالیم که شهردار اصفهان با وجود پیشنهاد کاری در ابتدای دولت نهم، اما سمت شهردار بودن را در اصفهان پذیرفتند.

وی با اشاره به گفته یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری که عمر متوسط یک استاندار یک و نیم سال و همین امر سبب ضرر به کشور می‌شود، افزود: اکنون شهردار اصفهان 10سال شهردار اصفهان است که یکی از موفقیت‌های خود را مرهون سازمان برنامه‌ریزی و معاونت برنامه‌ریزی در این سازمان است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه مدیریت شهرداری چهار برنامه در اصفهان به اجرا و نیز برنامه اصفهان 95 را در دست اقدام دارد، تصریح کرد: اکنون در برنامه پنج ساله چهارم و سال سوم این طرح و تاکنون براساس شاخصه‌ها کار شده است.

وی با اشاره به اینکه بعد از این همه مدت هنوز نفهمیدیم در دولت چه می‌گذرد، ادامه داد: به عنوان مثال چهار سال پیش باید عملیات اجرایی پروژه بهشت‌آباد اجرا و امروز بهره‌برداری می‌شد، در حالی که هنوز به پنج هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی با اشاره به وضعیت آلودگی هوای اصفهان اظهار کرد: مشکل آلودگی هوای اصفهان پول نمی‌خواهد؛ بلکه همت می‌خواهد که اگر دستگاه قضایی در این زمینه همکاری کند، صنایع آلوده شهر اصفهان را متوقف می‌کنیم.

حاج‌رسولی‌ها با بیان اینکه ما با توسعه پالایشگاه مخالف بودیم، اما به نتیجه نرسید، اذعان داشت: با توجه به اینکه فولاد مبارکه 40 میلیون مترمکعب آب از زاینده رود برداشت می‌کند، لازم است از محل درآمد فولاد برای پروژه‌های مهم شهر هزینه شود.

دغدغه صداو سیما فقط انتخابات ریاست جمهوری است!

وی در بخش دیگری از سخنان خود به پخش برنامه‌های صدا و سیما اشاره کرد و گفت: در بین تبلیغات و مناظره‌های ریاست جمهوری در صدا و سیما خبری از انتخابات شورای شهر نیست.

حاج‌رسولی‌ها ادامه داد: البته ما با به این شیوه تبلیغات صدا و سیما گله‌داریم، چراکه به نظر می‌رسد، تمام دغدغه صدا و سیما انتخابات ریاست جمهوری است و این در حالی است که اهمیت انتخابات شورای شهر از ریاست جمهوری کمتر نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه نگران برگزاری دو انتخابات و تحت شعاع قرار گرفتن انتخابات شورای شهر به ریاست جمهوری هستنم، گفت: منتظر خلق حماسه سیاسی و حضور حداکثری در انتخابات روز 24 روز خرداد ماه هستیم.

اعتمادسازي بستر توسعه وپيشرفت شهر را فراهم مي كند

در ادامه این مراسم شهردار اصفهان با بيان اينكه مديريت شهري براي تحقق كامل شهر اسلامي برنامه هاي متعددي در دستور كار دارد، اظهار داشت: اعتمادسازي بستر توسعه وپيشرفت شهر را فراهم مي كند و با اعتماد متقابل بين مديران شهر و شهروندان است كه توسعه پايدار شهري تحقق مي يابد.

دكترسيد مرتضي سقائيان نژاد با اشاره به رضايت نسبي شهروندان از خدمات شهرداري و كوتاه شدن ديوار بي اعتمادي ميان مديريت شهري افزود: ويژگي هاي مناطق شهر اصفهان تكميل كننده شهر اسلامي است و مديريت شهري براي تحقق كامل شهر اسلامي برنامه هاي متعددي را در دستور كار قرار داده است.
شهردار اصفهان تصريح كرد: آثار تاريخي و فرهنگي در مناطق ۱و ۳، زندگي مسالمت آميز مسلمانان و ارامنه در منطقه ۵ و شكل گيري اصفهان جديد در مناطق ۶ و ۵ از جلوه هاي شهر اسلامي مي باشد و اميد است شرايط لازم براي تحقق شهراسلامي فراهم شود.
دكترسقائيان ن‍ژاد با اشاره به احداث ميدان شورا در محوطه جنوب سي و سه پل به عنوان يكي از پروژه هايي كه در منطقه ۵ اجرا مي شود، تصريح كرد: احداث اين ميدان به دليل قرار گرفتن مقابل پل تاريخي و مجاورت با رودخانه زاينده رود بسيار مهم و تاثير گذار است.
وي عنوان كرد: ساماندهي قلعه شاه دژ و راه اندازي فاز دوم تله كابين در پارك كوهستاني صفه از طرح هايي هستند كه براي افزايش جاذبه هاي گردشگري و توريستي در حال اجراست.
شهردار اصفهان با بيان اينكه مديريت شهري در حد توان خود به مراكز فرهنگي كمك مي كند، خاطرنشان كرد: شهرداري با اعتقاد بر اين كه روح تمام فعاليت ها، فرهنگ مي باشد در راستاي تشكيل هويت و مدنيت شهر گام هايي برداشته است.
دكترسقائيان نژاد تاكيد كرد: درخواست هاي مناطق برخوردار و غيربرخوردار در خصوص مباحث فرهنگي تفاوتي ندارد و لازم است ديدگاه ها از ديدگاه خدماتي صرف به ديدگاه فرهنگي تغيير يابد.
به گفته وي بوم جنوب شهر از نظر وجود رودخانه زاينده رود و كوه صفه سبب شده سرمايه گذاري در اين منطقه از شهر افزايش يابد و بخش هاي صنعتي، بازرگاني و اجتماعي اين مناطق نسبت به نقاط ديگر توسعه پيدا كند.
شهردار اصفهان  اولويت بندي اجراي طرح هاي شهري با توجه به تصميم شهروندان را از ديگر مزاياي مشاركت شهروندي دانست و افزود: شهرداري اصفهان پروژه ها را براي توجه به مناطق مختلف شهر، توسعه خدمات و رفاه شهري با رويكرد محله محوري اجرا كرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد