صفحه اصلی » اجتماعی » ایجاد قطار گردشگری در استان اصفهان/ مسیر اول ریلی از شرق اصفهان خواهد بود

مدیر کل میراث فرهنگی استان خبرداد؛

ایجاد قطار گردشگری در استان اصفهان/ مسیر اول ریلی از شرق اصفهان خواهد بود

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از ایجاد قطار گردشگری برای توسعه گردشگری ریلی در استان اصفهان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۵ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ فریدون الله یاری در بازدید از ایستگاه راه آهن اصفهان با اشاره به پتانسیل های استان در زمینه توسعه صنعت ریلی، گفت: استان اصفهان توانایی ایجاد قطار گردشگری را در خود دارد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، استان اصفهان را یکی از استان هایی دانست که حطوط ریلی متعددی در آن ایجاد شده است، عنوان کرد: بیشتر شهرستان ها استان دارای خطوط ریلی بوده و نقاط مختلف کشور را به استان متصل می کنند.

وی ادامه داد: در این نشست توافق شد با تشکیل کارگروه مشترک شامل کارشناسان ارشد اداره کل میراث فرهنگی و راه آهن استان اصفهان، مسیرهای گردشگری ریلی استان شناسائی شده و با راه اندازی قطار گردشگری، مشتاقان به گردشگری در داخل استان اصفهان، در مسیرهای پیش بینی شده با قطار ویژه ائی که برای این امر اختصاص یافته به مسافرت بپردازند.

الله یاری با بیان اینکه تاکنون سه مسیر برای قطار گردشگری پیشبینی شده است، تاکید کرد: مسیر اول در شرق شهرستان اصفهان از شهر اصفهان به سمت ورزنه و تالاب گاوخونی پیش بینی شده و مسیرهای دوم و سوم به ترتیب مسیر گردشگری اصفهان به کاشان در مرکز و شمال استان و اصفهان به اردستان و زواره در شرق استان اصفهان است.

انتای پیام/ت.ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!